Kolm Harjumaa naist lõid platvormi, et head ideed kodukoha arendamiseks bürokraatiavabalt teoks teha

Eesti,
- Updated

Kolm Harjumaal Anija vallas elavat naist lõid Eesti esimese kogukondliku koostöö kiirendi Anija Lüliti, et elanike head ideed kodukoha arendamiseks bürokraatiavabalt teoks teha. Kõik Lülitile esitatud ideed viiakse ellu 12-tunnise tegevuspäeva jooksul 16. aprillil. Lüliti on universaalne koostöövorm, mida saavad edaspidi kasutada ka teised omavalitsused ja kogukonnad.

Lüliti on kogukondliku koostöö kiirendi, mille loomiseks saadi inspiratsiooni iduettevõtete üritusest Garage48, kus vaid 48 tunni jooksul saavad ideedest toimivad teenused. Lüliti puhul viiakse head ideed ellu ühe päeva ehk 12 tunni jooksul, sellele eelneb aga kolme nädala pikkune ideekorjeperiood.

„Lüliti on mõeldud kõigile neile inimestele, kes tahaksid oma kodukohta panustada, aga heade ideede ellu viimiseks napib aega, raha või on see bürokraatiamasina tõttu liiga keeruline. Lüliti aitab inimestel teha koduvallaga koostööd, omavalitus omakorda saab teada, mis inimestele päriselt korda läheb, kaasates tublisid talente kohalikust kogukonnast,“ ütles Lüliti idee autor Kaisa Tamkivi.

Anija Lülitit korraldavad kolm vabatahtlikku, kelle koduks on samuti Anija vald – haridusvaldkonna arendusjuht Kaisa Tamkivi, muuseumi projektijuht Kaiti Kartusov ja kommunikatsiooniprofessionaal Lilian Nõlvak. Anija Lüliti koostööpartner on Anija Vallavalitsus, projektis osalevad ka mitmed oma ala eksperdid, kes nõustavad ideemeeskondi.

Anija Lüliti jaotub kahte suuremasse etappi: ideekorjeperioodil kuni 12. märtsini oodatakse vallaelanikelt ideid, mis aitaksid kodukohta paremaks muuta. Idee võib seisneda mõne rajatise või ehitise loomises, millegi korda tegemises või remontimises, koristamises, ürituse korraldamises, heategevusprojekti loomises, kellegi abistamises vms. Oluline on, et see muudaks paremaks rohkem kui ühe Anija vallas elava inimese elu. Ideed, mis saavad ellu viimiseks nõu, tuge ja vajalikud rahalised vahendid Anija Lüliti meeskonnalt ja Anija vallavalituselt, selguvad 29. aprillil. 16. aprillil hoogsal ja meeleolukal Anija Lüliti tegevuspäeval viiakse kõik head mõtted 12 tunni jooksul ellu.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused