Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Anti Poolamets lõi kaasa kommentaariumis: Ossinovski loosungiga pusa ei käi hea parlamendikultuuri juurde

-
01.02.2021
Anti Poolamets

Just nagu oleks taaskord 19. sajand kui talumees pidi oma vankriga tee äärde tõmbama kui mõni aadlimees oma uhke ekipaažiga mööda kihutas, nii lõi Eesti Päevalehe/Delfi kommentaariumis läinud nädalal kaasa EKRE liikmest riigikogulane Anti Poolamets.

Kui siiani on Eestis olnud häda, et valijatega kohtumiseks sõidetakse taksoga ümber ekvaatori ning tõmmatakse bensiinijaam kuluhüvitiste eest tilgatuks, siis Poolametsa kohtumisele valijatega Delfi kommentaariumis kuulus 0 eurot maksumaksja raha.

Anti Poolamets sai kommenteerijatega kiiresti ühise keele ning väljaanne leidis selle põhjal, et edaspidi tulekski riigikogulaste kohtumised valijatega korraldada Delfi kommentaariumis. Nõnda oleks palju pahandust kuluhüvitiste ja tšekkide esitamisega olemata.

Siin mõned väljavõtted:

„Hr. Poolamets kui teil seal mõni avalik varas saalis sussi lohistab, võiks vähemalt Autorollo hüüda!
Täna te magasite selle suuurepärase võimaluse igal juhul maha.
Teravat taipu, huumorimeelt ja leppimatust kelmide, reeturite ja varastega!”

Anti Poolamets:

„Hea kommentaator! Reformierakond ja sotsiaaldemokraadid kasutasid riigikogu saalis taunitavaid meetodeid – paugutit ja plakateid. Vabariigi President kasutas valitsuse ametisse nimetamise ajal loosungiga pusa, nagu tänavaprotestijad. Obstruktsioonimeetodina kasutati tuhandeid riigikogu mainet kahjustavaid rumalaid ja põhiseadusvastaseid nn “muudatusettepanekuid”. Usun, et selline vahendeid mitte valinud käitumine riigikogu saalis on mõneks ajaks lõppenud. Kuigi sotsiaaldemokraadid on opositsioonis, näitab nende ülevoolav kiitus uuele valitsusele, et seda valitsust nad oma lati alt läbi jooksnud meetoditega ei ründa. Nägin Jevgeni Ossinovskit loosungiga pusaga, millele oli kirjutatud “Hüvariik”. Küllap väljendas ta sellega sügavat rahulolu prokuratuuri poolt täpselt valitud korruptsioonikahtuste avalikustamise ajastusele, mis nurjas abielu rahvahääletuse. Paljudes Euroopa parlamentides on plakatid, loosungitega riietusesemed ja muud ebatavalised meeleavaldamise viisid keelatud. Näiteks on Norra, Soome ja Saksamaa, Prantsusmaa, Ungari ja Ühendkuningriigi parlamendis keelatud kanda sümbolite ja sõnumitega, parlamendi väärikusega vastuollu minevaid rõivaid, samuti on keelatud loosungite ja plakatite kasutamine. Nagu näha, ei ole paljud saadikud suutnud lihtsalt headest kommetest kinni pidada. Loodan, et tänavale sobivaid meeleavaldamise viise riigikogus rohkem ei kasutata. Poliitiliseks tegevuseks on riigikogus olemas väärikad võimalused, mida EKRE kavatseb opositsioonis olles aktiivselt kasutada.”

Ja veel:

„On olemas obstruktsiooniviise, mida oleme pidanud kõlbulikuks nt ööistungite pidamine, et rõhutada opositsiooni seisukohti. 50 000 muudatusettepanekut sotsiaaldemokraatide moodi või riigikogu väärikust alandavate muudatusettepanekute kuhjad nende hulka ei kuulu. Ka Mart Helme on rõhutanud, et tuleb käituda teisiti kui Reformierakond. Kaja Kallas ei näinud eile riigikogu ees esinedes jätkuvalt mingit probleemi selles, et nende erakonna liikmed soovisid panna rahvahääletusele Eesti ühinemist Venemaaga.”

Estoniast

„Kas on kuidagi võimalik teha nii, et Estonia hukkumise asjaolude avalikustamine ei vajuks unarusse. EKRE näis olevat ainuke erakond, kes edasise uurimise vastu huvi üles näitas ja mingitki survet avaldas. Hoidke sellel teemal pilk peal. Veealuseid filmimise võib teha ja kõik need augud laeva keres üles leida, sealhulgas ka selle mis ilmselt saatuslikuks sai. Veelgi tähtsam on aga salastatud dokumentidelt keelu mahavõtmise saavutamine ja tõe avaldamine, sest antud seisuga on ikkagi toime pandud kuritegu eesti ja rootsi rahva suhtes ning selle uurimist on takistatud. Kehtestati hauarahu, mis siis et mitmete riikide militaartuukrid olid laeva juba läbi puistanud ning Rockwater esialgset olukorda filminud. Need filmid aga ei ole täielikus ulatuses mitte kunagi avalikuks saanud. Kriminaalasi lõpetati – olgugi et hukkus pea 1000 inimest, võibolla ka rohkem, sest me ei tea kui palju oli peal nn pagulasi. Isegi autode arvu ei suudetud üheselt kinnitada. Paluks jutuajamisele kutsuda tolleaegsed peaministrid, Eesti sõjaväe, kaitseliidu, piirivalve ja luurejuhid, omaaegse Eesti merelaevanduse juhtkond, Estline juhatus ning esitada muuhulgas kaks lihtsalt küsimust: mis kell sai Rootsi peaminister teada, et laev upub, mis kell Eesti oma, mis oli selle teate sisu ja kellelt see tuli ning mis oli paari eelneva tunni jooksul toimunud raadiokõneluste sisu Estonia ja Tallinna vahel; miks muutis Estonia kurssi ebatavalises suunas ning miks ei saanud appi tulla reisilaev Balanga Queen, mis oli teel Tallinna. Ning kus siiski viibis kadunud kindral Einseln koos oma kuulsa telefoniga (mis olevat autojuhi kätte jäetud)? Kes mõtles välja muinasjutu visiirist, mis ära kukkus nii et keegi ei märganud ning laev muudkui jätkas teekonda.”

Anti Poolamets:
„Jagan Teie muret. Murelikkusele andis alust septembris toimunud Jüri Ratase ja Urmas Reinsalu äkkvisiit eralennukiga Soome ja Rootsi, mis oli seotud Estonia laevakatastroofist rääkiva uue dokumentaalsarjaga. EKRE ministrid kuulsid sellest alles pärast visiidi toimumist ning seetõttu toimusid valitsuses pingelised jutuajamised. Reformierakonnast on Marko Mihkelson avaldanud korduvalt muret Eesti-Rootsi suhete halvenemise pärast, kui Rootsile seoses Estonia uurimisega etteheiteid tehakse. Esitasin 28.09 Riigikogus EKRE fraktsiooni seisukoha, milles rõhutasin, et isegi 26 aastat pärast Estonia katastroofi on piisavalt palju osapooli, kes võivad soovida tõe väljaselgitamist takistada. Seepärast on kõige olulisem tagada uue uurimise erapooletus ja usaldusväärsus. Estonia uurimise taganttõukamiseks asutasime Estonia laevahuku uurimise toetusrühma, mille koosolekule kutsusime ka riigisekretär Taimar Peterkopi ning kunagise uurimiskomisjoni juhi Margus Kurmi. Selgus, et uurimine pole kuhugi liikunud ning oodatakse üksnes Rootsi järgmisi samme. Vaadake nimetatud koosolekut Uutest Uudistest. Loodan, et Eesti ei tegutse Rootsi taktikepi all, vaid ilmutab uurimisel iseseisvust. Margus Kurm tõdes Riigikogus Estonia huku, kui olulise riikliku tähtsusega küsimuse arutamisel: “Ma tõepoolest arvan, et Estonia uputas sündmus, mida Rootsi valitsusringkonnad on riigi julgeoleku kaitsmise ettekäändel otsustanud varjata. Mis see sündmus on, ma ei tea. Aga see peab olema seotud Rootsi kaitsejõudude ja/või eriteenistuse tegevusega. Ainult kaitsejõudude ja eriteenistuste mõjuvõim, sealhulgas mõjuvõim poliitikute üle, saab minu arvates selgitada Rootsi valitsuse tegevust hukule järgnenud 26 aasta jooksul. Minu hinnangul on see tegevus olnud irratsionaalne ja tundetu.”