Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Anti Poolamets mälestas Eesti esimest terrorismiohvrit

15.07.2022
Veok, illega terrorist tappis 2016. aasta juulis hulk inimesi.
© Scanpix

Riigikogu EKRE fraktsiooni liige Anti Poolamets viis eile Linda kuju juurde lillekimbu, et mälestada Eesti esimest islamiterrorismi ohvrit.

„Kui esmakordselt hakati mälestama kommunistliku terrori ohvreid, siis kujunes just Linda kuju väärikaks mälestuskohaks, sest küüditamisi meenutavaid monumente veel ei olnud,“ rääkis Poolamets. „Tänaseks on püstitatud punase terrori ohvritele sadu mälestusmärke, ent islamiterrori ohvritele veel mitte.“

Kui Anti Poolamets mõtles, kus meenutada esimest 21. sajandi terroriohvrit Rickard Kruusbergi, kes hukkus 2016. aastal Nice`s Prantsuse rahvuspüha tähistamise ajal veoautorünnakus koos 86 teise inimesega, siis leidiski ta tee Linda kuju juurde.

Poolamets: „Peame seda saatuslikku päeva meeles pidama, sest terrorism on Eestile üha lähemale nihkunud. Stockholmi terrorirünnak ja Turus toimunud jõhkrad mõrvad kinnitavad, et oht on siinsamas. Rickard on uue, äärmiselt ohtliku terrorismilaine esimene ohver Eestist. Peaksime tegema kõik endast oleneva, et midagi sellist Eestis kunagi ei juhtuks.“

Rahvuskonservatiivse poliitiku sõnul on üks viis selleks tagasi hoida massiimmigratsiooni, mis 2015-2016 aastatel toimunud rändekriisi näitel tõi Euroopasse ka terrorismilaine. „Raudteejaamades pussitamised ja autorünnakud ei ole kuhugi kadunud. Sellega ei tohi harjuda, vaid tuleb nõuda tagasi normaalset Euroopat,“ rõhutab ta.