Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Anti Poolamets: opositsiooni lollimängimine riivab riigikogu ja terve Eesti autoriteeti

-
30.12.2020
Anti Poolamets

Täna kell 15.30 andis riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Kaja Kallas põhiseaduskomisjonile paberkandjal üle 3500 muudatusettepanekut abielureferendumi eelnõule. Sotsiaaldemokraadid saatsid enda 5800 ettepanekut digitaalselt. Põhiseaduskomisjoni esimees Anti Poolamets (EKRE) leidis, et tegemist on täieliku obstruktsionismiga ning seadis kahtluse alla parlamendi töövõime üldisemalt.

„Jõudu,“ soovis piinlikkusest näost punetav Kallas komisjonist lahkudes, millele kõlas vastuseks Poolametsa resoluutne hinnang olukorrale: „Kurb!“

Poolamets ütles, et rahvahääletus ja ka abielu on liiga tõsised asjad, et nende kulu lihtsalt lolli mängida.

„Kas alaealistel peaks õigus olema juhtida iseseisvalt autot? Kas Hiiumaal on liiga palju hiidlasi? Kas abielu mõiste Eestis peaks sisult langema kokku abielu mõiste ja sisuga Usbekistani Vabariigis?“ on vaid mõned neist küsimustest, mida muudatusettepanekutena esitati. Lisaks leidub seal ka suisa roppusi.

„See on lihtsalt lollimängimine, millega pannakse kahtluse alla riigikogu ja terve Eesti riigi autoriteet,“ sedastas Poolamets.

Opositsiooni poolt abielureferendumi eelnõule esitatud tuhanded muudatusettepanekud tähendavad riigikogu töö blokeerimist ning siin peaks oma sõna sekka ütlema Eesti laiem juristkond, leiab rahvahääletust pooldava EKRE fraktsiooni liige Anti Poolamets.

„Parlament peab saama toimida. Jutt ei ole mitte ainult ühest eelnõust, vaid sellest, mis saab tulevikus. Kas tõepoolest võib digiajastul mehhaniseeritult blokeerida parlamendi töö,“ rääkis Poolamets Kuku raadiole antud intervjuus.

Pärast muudatusettepanekute laviini langeb Poolametsa sõnul eriti suur koormus riigikogu juristidele. „On ju selge, et parlament ei saaks ka sellist hulka muudatusettepanekuid ehk sõna otseses mõttes juriidilist trollimist välja kannatada, sest parlamendisaalis on ka õigus kümme minutit vaheaega võtta iga muudatusettepanekuga. Siis istuksime kusagil järgmise sügiseni nende muudatusettepanekute otsas.“

„Rahvahääletus on nii kõrge õigusjõuga asi ja mina ei mõista, kuidas saab põhiseadust niimoodi seisma panna. Rahvalt hääle ära võtmine on praegu põhiseaduse toimimise peatamine väga olulises punktis,“ sõnas ta.

Reformierakonna esimehe Kaja Kallase sõnul on abielureferendumi eelnõu muudatusettepanekud tehtud läbimõeldult – nõnda, et ühe otsusega poleks võimalik komisjonil neid tagasi lükata. est käigust

“Kuna meie eesmärk on see planeeritav rahvahääletus ära hoida, mis on korraga nii mõttetu, naeruväärne kui ka julm, siis me oleme valmistanud ette ligi 3500 muudatusettepanekut,” ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

“Reformierakonna fraktsioonis on 34 saadikut ja iga saadik mõtles ligi sada küsimust, mida võiks rahvalt küsida selle asemel. Mõni läks hoogu, kirjutas rohkem küsimusi, mõni jäi pidama vähema peale, aga kokku tuli umbes 3500,” rääkis Kallas.