Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Anti Poolamets: presidendi rahastamisskandaali peab sekkuma prokuratuur

15.08.2023
ANTI POOLAMETS

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni liige Anti Poolamets ütles pärast eilset riigieelarve kontrolli erikomisjoni istungit, et nüüd peab presidendi rahastamisskandaali sekkuma prokuratuur.

Asendusliikmena istungil viibinud juristiharidusega Poolamets ütles, et seisukoht tuleb võtta nii Toomas Sildami “seadused raha” eest ettepaneku osas, mida kinnitavad juba kolm allikat, kui ka rahandusminister Mart Võrklaeva käitumise osas, sest infot juhtumi kohta ei jagatud õiguskaitseorganite, vaid üksnes väikese ringi ametnike ja poliitikutega ning sedagi suure hilinemisega. Korruptsioonivastases seaduses on korruptsioonist teavitamine eraldi reguleeritud, osundas Poolamets.

Erikomisjoni istungil viibinud prokurör Laura Aiaots märkis, et mõjuvõimuga kauplemise puhul on ka katse käsitletav kuriteona. „Seetõttu ei päde Mart Võrklaeva toodud põhjendus, et raha eraldamise korral presidendi kantseleile oleks praegu hoopis uus olukord ning teda saaks süüdistada kokkuleppe vastuvõtmises,“ ütles Poolamets, kelle sõnul peaks uurima ka väidetavat tehingu pakkumist, mitte üksnes arutlema Sildami tegevuse eetilisust.

„Lisaks on oluline käsitleda, kuidas peaks edaspidi toimuma presidendi kantselei rahastamine,“ rõhutas Poolamets.