Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Anti Poolamets teeb infopäringu, miks tuldi kahtlustustega välja just päev enne hääletust

-
14.01.2021
Põhiseadus komisjon Anti Poolamets

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Anti Poolamets (EKRE) lubas teha infopäringu, et selgeks saada, miks pomm pandi plahvatama just üks päev enne hääletust, kus pidi otsustatama abieluteemaline referendum.

„Miks just üks päev enne, mitte üks päev pärast. Kas ei oleks aasta aega uuritud asja võinud avalikustada detsembris või kasvõi neljapäeval?“ küsib Poolamets. „Vägisi jääb selline mulje, et kui kõik vahendid olid rahvahääletuse takistamiseks ammendatud, veeretati üks päev enne otsuse tegemist välja viimane kaitse.“

Anti Poolametsa sõnul on tal tõsised kahtlused, et Porto Franco kriminaaluurimise teatega tuldi välja teadlikult päev enne abieluteemalist rahvahääletust.

„Nende teemade uuesti tõstatamine saab olema muidugi vaevaline, aga me läheme sellega edasi. Ma ennustasin, et see tuleb nagu ususõda. Et see on opositsioonile eksistensiaalselt tähtis ja siin pannakse mängu kõik mõeldav. Arvatavasti pandi välja ka justiitsorganid, et viimasel hetkel seda väärata.“

Poolamets teatas, et kavatseb prokuratuurilt ajastuse kohta aru pärida. «Mina nõuan tõendeid ja teen ka infopäringu prokuratuurile. Ma tahan lihtsalt teada, et mis ajendas neid seda paljastust, tegema üks päev enne rahvahääletust, mitte üks päev pärast rahvahääletust. Tahan teada, kas neil on veenvad tõendeid, et selle pidi just nüüd algatama. Kui neil neid tõendeid ei ole lauale lüüa, siis ma leian et Eestis pole vaja parteisid asutada, kui meil on vajalikud organid, kes vajalikul hetkel midagi lauale löövad.“

„Ametliku selgitusega, et kinnipeetavad olid samaaegselt kõik Eestis, ma kindlasti ei lepi,“ lisas ta. „Koroonaajal ongi kõik Eestis. Tahaksin näha tõendeid, et keegi pidigi sel päeval kellegagi kokku saama. Siis ma annan neile au, et te tegite tõesti asja õigel ajal. Aga enne, kui neid ei ole, on mul tungiv kahtlus, et õiguskaitseorganid sekkusid kõrgeimal tasandil poliitikasse.“