Ants Laaneotsal jätkub veel jultumust protestida, et ta ei saa oma ajuvabadusi põhjendada

Eesti,
- Updated
©Riigikogu
RIIGIKOGU

Ants Laaneots (Reformierakond) avaldas riigikogu juhatusele ja põhiseaduskomisjonile protesti, et tal polnud võimalus komisjoni erakorralisel istungil oma ettepanekuid põhjendada. Üks ettepanek, millele ta alla kirjutas oli küsida rahvahääletusel, kas Eestis oleks parem elu, kui Eesti kuuluks Venemaa koosseisu.

Laaneots kirjutab: „Osalesin 07.01.2021 ja 08.01.2021 põhiseaduskomisjoni erakorralistel istungil, olin minule ettenähtud ajal online-ühenduses ning ootasin oma muudatusettepanekute kaitsmise võimalust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Vaatamata faktile, et minu nime mainiti korduvalt, ei andnud mulle põhiseaduskomisjoni esimees sõna, minu mikrofon oli vaigistatud ja puudus tehniline lahendus töös osalemiseks.

Kuna tehnilised lahendused ei ole andnud soovitud tulemust, soovin oma muudatusettepanekuid selgitada ja kaitsta füüsiliselt põhiseaduskomisjoni koosolekul, mille kokkukutsumiseks peab olema ette teada mõistlik aeg (vähemalt kaks päeva).“

Praeguseks on skandaalne ja riigi suveräänsust ähvardav ettepanek tagasi võetud, kuid kindral Laaneotsal oli seal veel hulk „olulisi“ küsimusi, näiteks „Kas Eestis tuleks kõik järved veest tühjaks imeda?“.

Laaneots on Õhtulehele öelnud, et temal pole midagi selgitada, sest tema ettepanekud olid pila ja kõik on „jumala õige“.

Sel juhul on selline protest väga kummaline ja esitatud selge eesmärgiga lihtsalt komisjoni tööd takistada ning aega venitada. Kuigi oleks ju väga huvitav kuulda, milliseid põhjendusi rahvasaadik Venemaa parema elu või tühjaksimetud järvede kohta tooks.

Komisjon ise jätkab täna tööd füüsiliselt, kuid kui seda taas sihilikult segama hakatakse, kolitakse veebi üle. Igatahes tõotab tulla järjekordne pikk ralli.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused