“Ärahüppaja” Valdo Randpere võiks lojaalsust Eestile tõestada topeltkodakondsusest loobumisega

Eesti,
- Updated
©Ilmar Saabas/Ekspress Meedia
Valdo Randpere pole mitte Nõukogude Liidust põgeneja, vaid Läänes “ärahüppaja”.

ERR vahendab Valdo Randpere rünnakut Peeter Ernitsa vastu stiilis “…kui mina NSVL-ist põgenesin, astusid sina komparteisse!”

“Ometigi vihjatakse ja süüdistatakse mind lojaalsuse puudumises, eriti seal saali tagumises nurgas EKRE poisid on seda teinud. Ma mõtlen ise, et 84 mina lahkusin Nõukogude Liidust ja reetsin nõukogude kodumaa, n-ö okupatsioonivõimu. Ja kui ma vaatan ajalooraamatusse, mis veel juhtus 84. aastal, siis täpselt samal aastal astus Peeter Ernits NSV Liidu kommunistliku partei liikmeks. Ja nüüd on küsimus selles, et seesama EKRE tõstatab teema, kas mina olen lojaalne või ei ole. No kurat küll, kes meist on lojaalsem ja kelle lojaalsus on kaheldavam? Kelle juttude tagant paistavad Kremli kõrvad?” pahandas Randpere.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Alguses sõna Vikipeediale: “1982. aastal lõpetas  (Valdo Randpere) Tartu Ülikooli õigusteaduskonna cum laude. Ta oli ametis ELKNÜ Keskkomitee propaganda- ja kultuuriosakonna instruktorina.”

Järgmisena: Randpere ei põgenenud 1984. aastal Nõukogude Liidust, vaid niiöelda “hüppas ära”, seda koos Leila Milleriga seaduslikult Rootsis külaskäigul viibides. Tollel ajal elanud inimesed teavad, kui raske oli Nõukogude Liidust kapitalismileeri ametlikult pääseda – Randpere paraku sai. Seal oli juba lihtne kohalikku politseijaoskonda astuda ja asüüli paluda – Rootsi põgenikke välja ei andnud.

Nõukogudemaa ta tõesti reetis, aga olles eelnevalt talle omaks saanud, sest üliharuldase võimaluse välisreisiks ta igastahes sai. Peeter Ernitsa NLKP-sse astumine on selle taustal ikka päris lihtne asi. Ehk selgitab Randpere seda, kuidas tal õnnestus välisviisa saada ja kas sealt ei paista KGB kõrvad?

Topeltkodakondusest on Randpere tõenäoliselt huvitatud ennekõike seetõttu, et Rootsi pole NATO liige ja selle bloki sõjalise konflikti korral Venemaaga ning võimaliku Eesti okupeerimise korral on tal võimalik neutraalse Rootsi passiga siit lahkuda ja oma Tai kodusse plagama panna. Kõik muud asjad saaks ta Euroopa Liidus ka ainult Eesti kui EL-i liikme kodakondsusega ära teha. Ehk siis tähendab Rootsi pass talle uut “ärahüppamise” võimalust. Kuivõrd see jutt on oletuslik, siis on Randpere hea võimalus see ümber lükata lojaalsustõendusega, loobudes oma topeltkodakondsusest.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused