Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Argpüksist peaminister: Kaja Kallas keeldus taas esmaspäevasel erikomisjoni istungil osalemast

-
28.08.2023
Peaminister on üheaegselt nii hirmul kui ka ülbe.
© Uued Uudised

Oma peaministrikarjääri alguses keeldus Kaja Kallas erakorraliselt Riigikogu ette minemast ja selline argpükslik käitumine saadab teda siiani – ta eelistab probleemide eest põgeneda. Ühtlasi sülitab ta sellise käitumisega näkku rahva valitud esindajatele ehk Riigikogu saadikutele. Kumba on rohkem, ülbust või hirmu vastutuse ees?

Peaminister Kaja Kallas keeldus teistkordselt tulemast riigieelarve kontrolli erikomisjoni istungile, kus teemaks presidendi kantselei rahastamine, viidates, et teda esindab selles küsimuses rahandusminister Mart Võrklaev, ütles ERR-ile komisjoni esimees Urmas Reinsalu.

Kallas oli algaval nädalal kutsutud kahel korral riigikogu erikomisjonide istungile. Esmaspäeval pidi teemaks olema presidendi kantselei rahastamine, teisipäeval sõjajärgne äritegevus Venemaal. Esmaspäevane istung jääb aga ära, sest Kallas keeldus juba teist korda istungile tulemast.

Reinsalu kutsus Kallase istungile ka eelmisel nädalal ning siis saatiski Kallas enda asemel kohale Võrklaeva. Viimane aga peaministrit puudutavatele küsimustele vastata ei osanud ja seetõttu sai Kallas korduskutse.

Reinsalu nimetas pühapäeval Kallase käitumist äärmiselt kahetsusväärseks ja pretsedendituks.

Kuivõrd istungile ei tule ajapuudusele viidates ka teine kutsutu, peaministri büroo juhataja Gerrit Mäesalu, tegi Reinsalu ettepaneku istung ära jätta. Reinsalu sõnul ei tähenda Kallase keeldumine, et ka teisipäeval istung ära jääks.

“Selle küsimuses peaminister vastust ei andnud. Pean loomulikuks, et ta sellel osaleb, sest tegu on ühisistungiga korruptsioonivastase erikomisjoniga,” lausus Reinsalu.

Teisipäeval on teemaks sõjajärgne äritegevus Venemaaga. Kutsutud on Kallas, maksu- ja tolliameti peadirektor Raigo Uukkivi, Metaprindi tegevjuht Martti Lemendik, Stark Logisticsi tegevjuht Kristjan Kraag ning riigikontrolli esindaja. Istung algab kell 10 ja ERR teeb sellest otseülekande.

ERR kirjutas kolmapäeval, et peaminister Kaja Kallase abikaasale Arvo Hallikule osaliselt kuuluv transpordiettevõte Stark Logistics on vaatamata valitsuse kriitikale Venemaaga äri ajavate ettevõtete suhtes jätkanud Ukraina sõja ajal tegevust Venemaa suunal.