Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Arutelu sotsiaalmeedias: kas “Eesti 100” teema ja mustad mannekeenid ikka sobivad kokku?

-
05.02.2018
Neegrikuju
© UU

Sotsiaalmeedia kogukondades kohtab sageli küsimist: miks on kauplustes “EV 100” juubelitemaatikaga riideid kandmas neegrikujud?

“Kristiine keskuse peaukse juures on selline kuju. Varsti on meil ju Eesti 100, kuid kas tõesti ei ole peale ruberoidimanekeeni midagi muud võtta? Selline “rahva harjutamine ” ajab harja leebelt öeldes punaseks,” kirjutab kommentaator Indrek Facebookis.

Tallinnasse on tekkinud lausa üks uus pood, mille tulekut võiks kahel käel tervitada, kui seal poleks sedasama kummalist seika: Eesti 100 temaatilised riided on selga aetud süsimustadele mannekeenidele.

“Kes on harjunud jalutama Tallinnas mööda Mere puiesteed või seda mööda sõitnud, võib olla tähele pannud, et seal asub üks iseäralik pood – Eesti Vabariik 100 pood,” kirjutab portaal Delfi ja tutvustab samas: “Sokisahtli Mere pst pood muutis jaanuari keskel ootamatult värvi ja muutus vabariigi aastapäeva esinduspoeks, kus leidub kõikvõimalikku juubeliga seonduvat kaupa alates võileivalipukestest kuni rahvuslike sokkideni.”

Esmapilgul võiks ju nentida, et mis siis sellest, mustad mannekeenid on kasutusel paljudes kauplustes. Nagu märkis üks kommentaator sama postituse juures, ongi neid Eestisse massiliselt toodud. “Tegelikult meenub seik sügisesest Londonist. Seal on mannekeenid vaateakendel ja poodides valged. Aga ju on meie omad on hulgi odavat musta rämpsu sisse ostnud,” kirjutab Ahto.

Ega polekski justkui midagi ette heita, kui see häiriv moment poleks Eesti sümboolikat müüvas poes; kui Eesti ühiskonnas poleks sundusliku massiimmigratsiooni teema koos arvukate tänavapilti ilmunud neegritega sedavõrd teravalt esile kerkinud, ja kui president Kaljurand ja poliitik Randpere poleks just mustade baasil niinimetatud uuseestlaste tekkimist inimeste vaimusilma ette toonud. Viimatinimetatud tegelane laskis ju oma fantaasial ette kujutada tervet lauluväljakutäit neegreid laulupeol “Ta lendab mesipuu poole” laulmas.

Ka siis, kui Sokisahtel ja teised poed tegid selle sammu lihtsalt põhjusel, et teistsuguseid mannekeene polnud kusagilt võtta, tasuks paljudele nii olulises asjas vältida kaksipidi mõistmist. Näiteks vältides üldse mannekeenide kasutamist. Paraku on vasakliberaalid sellise ühiskonda lõhestava provotseerimise oma arsenali võtnud ja seega mõjuvad ka süsimustad mannekeenid just nimelt provotseerivalt.

Tõmmud modellid on hakanud domineerima ka Eesti reklaamplakatitel. Moemaailm ise on juba ammu poliitkorrektsuse all ägamas, sinna on kohustuslikult tõmmatud islaminaiste riietus ja rassismiteema.

Kui vaadata Eesti kauplustes toimuvat, siis rahvusriided musta nuku seljas on siiski irvitav väljakutse rahvusmeelsusele. Kõike seda saanuks teha ka teistmoodi.