Arvamusfestival ei too tavaliselt mingit selgust, veel vähem teeb seda ideoloog Liisa Pakosta

Eesti,
- Updated
©Erki Evestus
Liisapakostade eesmärk. Pilt on illustratiivne.

Paide arvamusfestivali on juba ammu peetud sooja õhu võngutamiseks, tänavuse mokalaada teeb veelgi mõttetumaks võrdsusideoloogi juhitav palgalõhe arutelu.

Meedias ilmunud uudis väidab, et “Arvamusfestival toob soolises palgalõhes selgust”, kuid kui selgub, et arutelu juhib võrdsete võimaluste volinik Liisa Pakosta, siis võib oodata vaid ideoloogilist peksujuttu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Paide Vallimäel laupäeval toimuval arvamusfestivalil arutatakse võrdsete võimaluste voliniku eestvedamisel teaduspõhiselt ettevõtete rolli üle ja otsitakse võimalusi soolise palgalõhe vähendamiseks,” vahendab BNS.

Uute Uudiste arvates on palgalõhe probleem küll olemas, kuid see pole tekitatud, vaid kujunenud nähtus, ning ideoloogilisi politrukke selle teema kallale lasta on ohtlik.

Liisa Pakosta on ilmselge vasakliberaalne ideoloog, kes on oma arvamusjuttudes rääkinud muistsete eestlaste sooneutraalsetest nimedest, soovitanud tüdrukuid kasvõi vägisi tehnoloogiatundidesse saata (kuigi uuring näitab, et neid huvitab see poistest vähem), tema väitel olevat kõigil Eesti ministeeriumitel kohustus võrdse kohtlemise seaduse järgi rahaliselt toetada võrdse kohtlemise edendamist, ja nii edasi.

Pakosta on igas võrdsust puudutavas küsimuses olnud pigem barrikaadidele ässitaja kui tegeliku võrdsuse looja. Tema jaburad mõtted said erilise võimenduse hümniseaduse arutelu ajal.

Arutelus osalevad ka mitme ülikooli soovõrdsusteadlased ehk “Võrdsete võimaluste voliniku kantselei koostöös Tartu Ülikooli ja TalTechiga viivad ellu teadus- ja rakendusprojekti InWeGe, mille eesmärk on analüüsida soolist lõhe varades ja sissetulekutes üle elutsükli.” Seda projekti rahastatakse EL-i õiguste, võrdõiguslikkuse ja kodakondsuse programmist.

Nii et mingit selgust soolisest palgalõhest Paides küll ei tule, küll aga saab Pakosta jälle ühiskonna jaoks kaevikuid kaevata.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused