Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Arvamusfestival, kus eriarvamustel pole kohta

14.08.2023
EKRE Paide osakond avas väljaspool festivali oma arvamusnurga

Läinud nädalalõpul peeti Paides taas arvamusfestivali ja meedia jaoks oli üks põletavamaid küsimusi, miks EKRE ei osale. Samamoodi võib ju küsida, et samal ajal toimus Käsmus Viru Folk ja seal ka EKRE-t laval ei olnud. Või on see kohustuslik? Ei ole!

Arvamusfestival on liberaalide meelelahutuslik mokalaat, kus saab kott-toolidel külitades korduvkasutatavatest topsikutest lattet limpsida ja kus prevaleerib enamasti üks arvamus. Ja see arvamus ei kattu konservatiivse maailmavaatega. Nii lihtne see ongi. Ajakirjanikud oleks võinud seda küsimatagi taibata.

Las need teised erakonnajuhid seal omavahel peavad „tulist poliitilist“ debatti. Niikuinii üks ühispartei kõik. EKRE ei pea nende pidu põnevamaks tegema.

Nii ERR kui ka Postimees muretsesid, et erakonna esimeeste debatil puudus lavalt Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juht. Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammiste sõnul rikastaks EKRE arvamusfestivali. Muidugi! Aga ei huvita.

„Ma pole sellest saladust teinud, et minul ei ole kogu arvamusfestivali olemuse suhtes erilist usku,“ kommenteeris EKRE esimees Martin Helme. Festivali juures on mitmeid asju, mis teda häirivad. „Erakonna esimeeste debatis püstitatud teemad olid stiilis, kas tõsta makse või tõsta veel rohkem makse. Kui selline on raamistus, siis mida ma ikka vaidlen. Ma ei taha makse tõsta ei kiiresti ega aeglaselt“

Helme ei osalenud ka festivali esimesel päeval toimunud maksudebatil. Ta on veendunud, et teema üle oleks pidanud arutlema varem, mitte arvamusfestivalil.

Tegelikult oli EKRE kohal, aga väljaspool festivali ala eramaal, kus EKRE Paide osakond oli pannud püsti oma programmi.

Kahe päeva jooksul toimunud kaheksal arutelul juureldi põnevatel ja elulistel teemadel. Selle asemel, et osaleda ette antud raamistuses, räägiti pärisasjadest.

Ja Jaak Madison võttis osa Euroopa Parlamendi esimeeste debatist.