Asjad lähevad käest: Ukraina võõrtööjõud valmistab korrakaitsjatele suurt peavalu

Rubriik Eesti On
©UU
Eesti majandus vajab alati tööjõudu, kuid alati peab silmas pidama demograafilist olukorda. Pilt on illustratiivne.

Tallinna munitsipaalpolitsei (mupo) inspektoritel on Ukraina päritolu kodanikega viimasel ajal palju probleeme, kuna võõramaalased ei taha ühistranspordis piletitosta, samuti pole neil sageli kaasas dokumente.

Vastavalt protseduurireeglitele tuleb piletita reisijale teha isikutuvastus, mida ilma dokumendita teha on võimatu. Tihti tuleb oodata, kuni üks rikkujatest käib ööbimispaigas ja toob kohale dokumendid. See kõik häirib tõsiselt piletipatrulli töörütmi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Varasemast on teada mitmeid juhtumeid, kus piletipatrull on tuvastanud illegaalselt riigis viibinud või töölota välismaalasi ja neid, kelle tööluba ning viisa on lõppenud või puudunud. Samuti on mupo patrull tuvastatud ilma tööloata ukrainlasi, kes pakuvad taksoteenust. Lisaks puudub neil ka teenindajakaart ning nende sõidukitele ei ole tehtud vajalikku kontrolli. Enamasti pakuvad nad taksoteenust infoühiskonna platvormi kaudu, neist enim on levinud Jandex takso,” märkis mupo.

Ukrainlastega kaasneb veel üks probleem – järjest rohkem leiavad mupo inspektorid linnatänavatelt avariilisi romusõidukeid, mis on kuulunud Tallinnas töötanud Ukraina kodanikele. Skeem on iseenesest lihtne – ostetakse odav ja vana auto ning sõidetakse sellega, kuni see liigub või kuni tööots läbi saab. Seejärel naastakse kodumaale ning jäetakse auto tänavale vedelema.

“Ukrainlaste maha jäetud romusid on viimaste kuudega Põhja-Tallinna inspektorite poolt tuvastatud vähemalt viis tükki. Omanike tuvastamine ja otsimine on aga ajakulukas töö, mida saaks kasutada hoopis efektiivsemalt muude probleemide lahendamiseks. Tihti leiabki selliseid võõrtööliste poolt maha jäetud romusid just äärelinnadest, kus ehitajad endale põhiliselt kortereid üürivad,” märkis mupo.

Nii ongi selgumas, et lisaks ehitusplatsidel toodetavale tulule annavad ukrainlased ka negatiivset tulemit: slaavilikust ja sovjetlikust ruumist tulles ei pea nad suurt lugu Eesti seadustest. Seda näitas ka hiljuti peavoolumeedias avaldatud intervjuu ukrainlasest ettevõtja Arseniga, kes ületab ise pidevalt kiirust ja leiab, et eestlased on liiga seaduskuulelikud.

Nii et saame odava tööjõuga koos ka odavad seaduserikkujad. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused