Asjalik ettepanek: preemiafond piirialade elanikele, kes on teada andnud ebaseaduslikest piiriületajatest

Eesti,
©Oliver Matkur/Postimees
Iga piiriala elanik on omal moel piirivalvur., kes jälgib kontrolljoone ümbruses toimuvat .

Viimasel ajal on Eesti kagupiiril või juba sisemaal tabatud mitmeid Aafrika ja Aasia riikidest pärit ebaseaduslikke piiriületajaid, ja sageli on võõraste avastajateks kohalikud elanikud.

Nii näiteks andis kohalik elanik laupäeval, 14. juulil kella 10 paiku piirivalvuritele teada, et märkas piiriäärsel alal külavaheteel kolme kahtlast meest, teatas politsei- ja piirivalveamet (PPA). Tegu oli Euroopasse pürgivate egiptlastega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selliseid juhtumeid, kus piiririkkujatest annavad teada kohalikud inimesed, on just praegusel perioodil palju. Piirivalve koosseis on alamehitatud, piir välja ehitamata ja seetõttu on kohalike abi ja tähelepanu hädavajalikud.

Kahjuks on Eesti riik jätnud idapiiri pikki aegu unarusse ja peaaegu olematu regionaalpoliitika on piirialad muutnud rahvata ääremaadeks. Seetõttu jääb üha vähemaks neid, kes võõraid metsaradadel või teedel märkaksid ja sellest piirivalvuritele teada annaksid.

Uudised kohalike inimeste asjalikkusest on eestlastele silma jäänud. “Selline mõte on peas keerlemas, et peaks moodustama sellise fondi, millega autasustada piiriäärseid elanikke, kui nad on avastanud ebaseaduslike piiriületajaid,” kirjutab Helena sotsiaalmeedias.

Idee on väga ilus ja asjakohane. Sellisele preemiafondile võiks aluse panna riik PPA kaudu, seda võiksid toetada omavalitsused ja kindlasti tahaksid oma osa anda ka sellised inimesed, nagu ettepaneku teinud Helena. Meie riigi kaitsmine vaenulike võõraste eest on kogu ühiskonna kohus, sest iga ebaseaduslik piiriületaja on motiividest hoolimata seaduserikkuja.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused