Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Au sõjameestele: Saaremaa välihaiglas teenivad kaitseväelased on vabatahtlikud

-
01.04.2020
Eesti kaitseväelased on valmis nii sõjaks kui ka võitluseks haigusega. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Kolmapäeva hommikul hakati Kuressaarde haigla kõrvale üles panema kaitseväe välihaiglat. Kõik Saaremaale saadetud kaitseväe välihaiglas teenivad kaitseväelased on vabatahtlikud.

Terviseameti kriisistaabi meditsiinijuht kolonelleitnant doktor Ahti Varblane ütles kolmapäeval ajakirjanikele, et Eestis on välismissioonidele minek vabatahtlik. Kaitsevägi käsitleb ka välihaigla saatmist Saaremaale kui missiooni ning seega on ka välihaigla meeskond kokku pandud vabatahtlikest.

Välihaigla personal koosneb ühest arstist, kahest intensiivravi õest, ühest anesteesia õest, neljast  erakorralise meditsiini õest, ühest ämmaemandast, viiest üldõest, neljast kaitseväe parameedikust ning 15 ajateenijast parameedikust. Ajateenijad on haiglas abistava personalina.

Välihaiglas saab olema 20 voodikohta kus on lisahapniku võimalus, Neist kaheksa kohta on  hapniku suure peavooluga kriitilises seisus patsientidele.

“Me treenime ennast eelkõige Eesti sõjaliseks kaitseks, kus tagalapataljon ja selle komponendid asuvad eesliinist kilomeetrite kaugusel. Täna oleme me valmis lahingusse astuma,” ütles tagalapataljoni meditsiinirühma ülem nooremleitnant Martin Lember 1. jalaväebrigaadi vahendusel.

Nooremleitnant Lember ning 15 tema alluvuses olevat parameedikut hakkavad teenima välihaiglas.

“Meie ülesandeks saab olema eelkõige välihaigla töös hoidmine, alustades selle püstipanekust, vajalike võimekuste tagamisest ning siis, kui kriis lõpeb, paneme selle taas kokku ning tuleme mandrile tagasi,” ütles nooremleitnant Lember.

Kuressaare haigla lisas, et haiglas on ravil 25 patsienti, neist üks vajab intensiivravi.