Austerlased tunnevad ennast migrantide tõttu omal maal üha enam üleliigsena

Eesti,
©Reuters/Scanpix
Migrandid Austrias 2016. aastal.

Sajad austerlased avaldasid hiljuti ajaleheveergudel arvamust massiimmigratsiooni kohta, öeldes, et tunnevad end viimasel ajal oma kodus võõrastena.

Kronen Zeitungis avaldatud kommentaarid olid saadetud reaktsioonina Austria Vabaduspartei esimehe Heinz-Christian Strache intervjuule, milles too rääkis rahvastiku väljavahetamisest ja nimetas praegust immigratsioonipoliitikat vandenõuks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Inimesed kirjutavad järgmist:
„Kümme aastat tagasi olime veel õnnelik kogukond. Kuid siis lagunes kõik koost nagu kaardimajake.“

„Meie linnaosas on olukord halvenenud nii palju, et me (65- ja 68-aastane) oleme valmis ära kolima, et saaksime lõpuks ometi jälle rahus elada.“

„Oma lastega võõrkeelt kõnelevad vanemad ei ole üldse valmis rääkima meie keelt. See on kurb, aga me ei tunne ennast enam hästi.“

„Meie koolis ei tehta enam võõraste kultuuride tõttu väljasõite, söögid on kohaldatud vastavalt religioossetele soovidele, tavakoolides käivate välismaiste koolipoiste agressiivsus on jahmatamapanev.“

„Tänaval, avalikus transpordis ja kortermajades – me tunneme end oma kodus võõrastena.“

Need on vaid mõned tsitaadid sadadest, mis saadeti Kronen Zeitungile nädala jooksul kogu Austriast.

Olukord Austrias ei ole seega kuigi roosiline. Selle aasta alguses rääkis üks Austria Vabaduspartei liige teleintervjuus, kuidas Austria tütarlapsed on sunnitud kandma pearätikuid, et vältida meessoost moslemimigrantide poolset ahistamist tänaval.

2017. aastal avaldas Kronen Zeitung artikli, milles räägiti kahest koolist (Klagenfurtis ja Villachis), kus mõnes klassis ei leidu enam ühtegi saksa keelt emakeelena kõnelevat last.

Allikas: Kronen Zeitung

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused