Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Automaksu pealesurumine võib vasakäärmuslased valijate toeta jätta

26.07.2023
Automaks räsib vasakäärmuslaste toetust.
© UU

Viimaste Norstati küsitluste järgi on skandaalidest räsitud poliitprojekt ja -prügikast Eesti 200 augu põhja jõudmas, kuid maksutõusude läbisurumine hävitab kõigi vasakäärmuslaste populaarsust.

Kavandatav automaks on ka koalitsioonierakondade valijate hulgas vägagi madala toetusega, kirjutab politoloog Martin Mölder Postimehes. Ainult reformierakondlased leiavad, et ideel on jumet, kuid sedagi pigem lojaalsusest, sest selle on välja käinud nende erakond.

“Sotsiaaldemokraadid ning Eesti 200 peaksid tõsiselt murelikud olema, kuna nende valijatele mõte automaksust pigem ei meeldi,” ütleb Mölder. Opositsioon on raudselt automaksu vastu ning peaks politoloogi arvates nüüd mõjutama neid valijaid, kes andsid valimistel hääle koalitsioonile.

Eesti 200 püstitab nüüd poliitmaastikul uut kukkumisrekordit, tõestades, et karvastest ja sulelistest kokku pandud põhimõttelage poliitprojekt reaalses elus ei tööta ning mujal läbikukkunud tegelased (Tsahkna, Izmailova, Lutsar jt) toovad endaga kaasa mitte ainult hääli, vaid ka ridamisi skandaale.

Uued Uudised