Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Automaksu vastu on kogutud ligi 30 000 digiallkirja, aktsioon jätkub kogu augusti jooksul

01.08.2023
Automaks puudutab väga paljusid.
© UU

Tänahommikuse seisuga on rahvaalgatuse.ee keskkonnas automaksu vastasele petitsioonile antud enam kui 18 500 ja petitsioon.ee keskkonnas enam kui 11 100 digiallkirja. Augustikuus on võimalik automaksu vastu digiallkirja anda vaid rahvaalgatus.ee keskkonnas.

Eesti Autoomanike Liidu juhatuse liikme Andres Ranna sõnul otsustati rahvaalgatus.ee keskkonnas jätkata põhjusel, et seal on olemas ka Smart-ID allkirjastamise võimalus. “Täna näeme, et Smart ID-ga allkirjastamise võimalus tõi oluliselt lühema ajaga allkirjade hüppelise kasvu,” ütles Rand. “Näeme, et automaksu kehtestamise vastu suunatud algatusel on potentsiaali püstitada Eesti petitsioonide rekord, mis hetkel kuulub 35 805 digiallkirjaga abieluvõrdsuse toetuseks algatatud petitsioonile.”

Ranna sõnul on märkimisväärne, et EAOL petitsiooni puhul ei ole tehtud reklaamikampaaniat. “EAOL on kogu oma eksistentsi ajal kulutanud sotsiaalmeedia reklaamile kokku 20 eurot. Seega on sõna levinud eelkõige läbi inimeselt inimesele ehk läbi sotsiaalmeedia jagamiste,” ütles Rand, kelle sõnul näitab inimeste tugi nii teema olulisust kui seda, et täiendava automaksu kehtestamine Eestil ei ole legitiimne. “See on mõttekoht tänastele valitsejatele, kelle tegusid valija kindlasti meeles peab.”

Allkirjade kogumine lõpeb 31. augustil kell 23.59, allkirjad antakse üle riigikogu juhatusele ja valitsusele.

Allkirja saab anda SIIN