Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Autoomanike Liidu juht: automaks on riiklik väljapressimiskatse

14.07.2023
Liiklus Tallinnas

Eesti Autoomanike Liidu juhatuse esimees Priit Tammeraid seab järgmisel nädalal valitsuskoalitsiooni poolt tutvustavat automaksu kahtluse alla.

Oodatavad 120 miljonit lisaeurot on ainus konkreetne asi, mis seni välja öeldud. Tammeraidi sõnul on automaksu kehtestamine küsitav nii otstarbekuse kui ka eetilisuse seisukohast. Sellest johtuvalt on Autoomanike Liit algatanud petitsiooni „Ei automaksule!“

„Kui räägime sellest, et valitsus tahab tuua Eestisse uue maksu, siis see ei ole päris õige. Meil on olemas vedelkütuste aktsiis, mis kunagi kutsutigi ellu selle jaoks, et rahastada transpordiga seotud taristut,“ rääkis ta Postimehele. „Bensiini liitri pealt on aktsiis umbes 56 senti, sellele aktsiisile lisandub käibemaks. Ehk siis, kui me ostame tanklast liitri bensiini, siis pool makstud arvest läheb riigieelarvesse.“

„Teine asi on see, et maksuga proovitakse nügida inimesi keskkonnasõbralikkuse poole. Eriti just sellepärast, et selle nügimisega tegeleb üks suurettevõte, kes tundub olevat aktiivselt selle maksu toetaja, ja seda pigem vist ikka selle jaoks, et suurendada enda turuosa või luua klientuuri,“ lisas ta.

Mitme auto omanikku lõikab see maks eriti valusalt, sest tema on valiku ees, mida oma sõidukitega teha. Sisuliselt ongi tegemist varamaksuga, sest maksustatakse ka seisvad liiklusvahendid.

„See on tegelikult riiklik väljapressimiskatse. Kui te küsite, mis on meie eesmärk selle petitsiooniga, siis meie eesmärk on kaasata võimalikult palju inimesi, kes saavad sellest aru, et sellega riivatakse väga tugevalt automanike õigusi,“ lausus liidu juht.

 

Allikas: Postimees