Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Autoomanike liit: ootame valitsuselt automaksu kehtestamise mõttest loobumist

-
23.08.2023
Liiklus Tallinnas

Eesti Autoomanike Liidu (EAOL) hinnangul tõestavad nii enam kui 70 000 automaksu vastu kogutud allkirja ja erimeelsused koalitsioonipoliitikute hulgas tõsiasja, et 2024. aasta suvel jõustuma plaanitud automaksu osas pole paigas isegi mitte põhialused.

EAOL juhatuse esimees Priit Tammeraidi sõnul oleks valitsusel mõistlik tunnistada, et täiendava automaksu kehtestamise kava on täielikult läbi mõtlemata. “Sisuliselt vaidlevad rahandusminister ja kliimaminister selle üle, kelle taskust tuleks planeeritud 120 miljonist eurost kõige suurem osa võtta,” ütles Tammeraid. Tammeraidi sõnul on automaksu kavatsuse puhul tegemata jäetud kõige olulisem osa ehk lähteülesande analüüs. „Kõigepealt tasuks mõelda nii sellele, milliseid reaalseid alternatiive suudab riik inimesele pakkuda kui milline on Eesti autoomaniku panus globaalsesse kliimasse olukorras, kus meie rahvastik moodustab maailma elanikkonnast orienteeruvalt 0,016 protsenti.“

Eesti Autoomanike Liit esitas enda ettepaneku automaksu mitte kehtestada juuni lõpus peetud rahandusministeeriumi ümarlaual, tänaseks on mootorsõidukimaksu väljatöötamise kavatsust kritiseerinud mitmed erinevaid huvigruppe ühendavad organisatsioonid. „Usume, et kõige mõistlikum oleks valitsusel veel enne riigikogu esimest istungit 11. septembril automaksu kehtestamise kavast loobuda,“ ütles Tammeraid.

Augustini kogus EAOL automaksu vastu allkirju ka petitsioon.ee keskkonnas, kus koguti kokku 11 877 digiallkirja. Rahvaalgatus.ee keskkonnas on praeguseks petitsiooni allkirjastanud ligi 59 000 inimest, allkirjade kogumine lõpeb 31. augustil kell 23.59.

 

Allkirja automaksu saab anda

https://rahvaalgatus.ee/initiatives/16488f41-05f6-4040-894c-c29f42772e57