Avaldati esimene eesti-udmurdi sõnaraamat

Eesti,
- Updated
udmurdid

Eilsest on Eesti Keele Intituudi kodulehel kõigile kättesaadav esimene eesti-udmurdi sõnaraamat. See sisaldab umbes 10 000 märksõna.

Sõnaraamatu aluseks on Eesti Keele Instituudis välja töötatud sõnastikupõhi. Koostajad on selle eesti põhjale lisanud udmurdi keele andmed. Sõnaraamat on keeleuuenduslik: udmurdikeelsete vastete puudumisel pakuvad autorid eestikeelsele sõnale omapoolse võimaliku vaste. Eripäraks sõnastikus on suur hulk udmurdi murdesõnu.

Sellist eesti-udmurdi sõnaraamatut ei ole varem koostatud, kuigi kultuurisuhted kahe soomeugri rahva vahel on olnud pikad. Sõnaraamatu koostamise mõte tekkis 2007. aastal tänu Eesti hõimurahvaste programmiga Eestis õppivatele udmurdi üliõpilastele.

Sõnaraamatu sihtgrupiks on udmurdi keelest ja kultuurist huvitatud eestlased ning eesti keelt õppivad udmurdid. Sõnastik pakub rikkalikku ainest ka tõlkijatele.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused