Avalik kiri kristlikele vaimulikele: kirik ei tohi kaasa aidata Eesti islamiseerimisele

Eesti,
- Updated
US-IMMIGRATION-RELIGION-MUSLIM

Lugupeetud Eesti Metodisti Kiriku Rakvere Kogudus Pastor Hans Lahi ja teised kristlikud vaimulikud kogu Eestimaal!

Pastor Hans Lahi õigustas vastuseks meie kirjale islamiusuliste immigrantide kirikusse toomist. Vastuses oli ilusaid sõnu sellest, kuidas vaimulikud tahavad ühes riigijuhtidega päästa ja aidata maailma. Meie juhime Teie tähelepanu asjaoludele, mida arvestamata jättes võite teha oodatud hea asemel hoopis karuteene nii endale, Rakvere linnale kui kogu Eesti rahvale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui kirik pole tänini suutnud võita paljude siinsete inimeste ja rahvuste südameid, kuidas siis saab ta hakkama täiesti võõrast kultuurist pärit inimestega ning enda kultuuri ja religiooni esmaseks ja ainuõigeks pidavate inimestega? Seda pole suutnud ükski Euroopa riik ja sealsed kristlikud kirikud, kuhu islamiusulistele on antud luba lugematul arvul siseneda. Nad tulevad ja kehtestavad seal oma kultuuri, usu ja õigused. Paljudes Lääne-Euroopa riikides suletakse kirikuid ja avatakse mošeesid. On põhjust arvata, et Eesti ja eestlaste võimekus islamiusulisi lõimida pole sugugi parem, eriti kui jätkub praegune liberaalne ja ennasthävitav poliitika.

Küsimus siin ja täna ei ole selles, kellele kuulub päästesõnum. Küsimus pole mitte üksnes inimeste aitamises, vaid selles, mis on tõde täna maailmas toimuva kohta. Küsimus on selles, kuidas meie selles olukorras rahvusena ellu jääme. Küsimus on selles, kuidas kuulutatakse evangeeliumi. Misjonärid ja evangelistid viivad sõnumi teistele rahvastele, mitte ei kutsu võõraid oma koju.

Nii on sellepärast, et juhul, kui võõrad meelt ei paranda, ei kannataks selle pärast oma rahvas. On näha, et Euroopa on sattunud kuritahtliku islamiinvasiooni alla, mida võitluseta võita ei ole võimalik. Kristliku Euroopa ülevõtmisest on rääkinud paljud islami vaimulikud, kes naudivad Euroopas siinset sõnavabadust, lahkust ja heaolu, aga töötavad sisuliselt šariaadiseaduste kehtestamise nimel.

Vaadake praegust olukorda Euroopas lahtiste silmadega. Saksamaal, Rootsis, Inglismaal, Soomes ja mujal võeti pagulased suure rõõmuga vastu ja avati neile kirikute uksed. Mis hakkas juhtuma? Toimub islamistide ja nende usu pealetung. Kirik ei tohi headuse sildi all kaasa aidata pettusele ja valele. Nii mõnigi koguduse liige võib lahkuda, kui avastab, et kirik aitab kaasa pagulaspettusele. Kohalik kogudus peab eelkõige teenima ja aitama kohalikke inimesi.

Mitmes Euroopa riigis on juhtumeid, kui kristlik sümboolika on tulnud kõrvaldada, et mitte solvata teiseusulisi. Naisi hoiatatakse õhtuti väljas käimise eest. Isegi koolide menüü tehakse paljudes kohtades ümber islami nõuete järgi. Meeletud kuritööd, kaasa arvatud massiahistamised avalikes kohtades, sundabielud, lapsabielud, terrorism, aumõrvad või ususõjale kutsumine on nende kultuuri osa. Kõik see viitab, et islami usk ja islamiseerimine tahab kõik enda alla allutada.

Kas kirik on meid hoiatanud kõige selle eest või lubanud meid kaitsta? Miks peame oma usu eest võitlema meie, tavalised usklikud ja Teie toote meile islamit sisse? Miks Te vaikite nagu meie poliitikud? Kas Te kardate kristluse eest seista?

Immigrante ega moslemiusulisi pagulasi ei ole vaja kirikusse tuua, vaid neile võib Jumalasõna minna kuulutama sinna, kus nad praegu elavad ja viia sinna oma kingitusi ja ande.
Me ei tunne neid veel, me teame vaid, et mujal riikides on nii islamiusku sisserändajad korraldanud kohutavaid kuritegusid ja see peaks tegema ettevaatlikuks ka kristlaskonna.
Sest eks ole ka piiblis kirjas, et ära ütle mitte igaühele: “Tere tulemast!” Meie ja meie pered ning sõbrad oleme sügavalt pettunud selles lihtsameelsuses ja ohtude süvendamises mõnede kirikuõpetajate poolt. See pole õige, et üksnes teatud grupp kristlasi otsustab Eestimaa saatuse üle. Valet ja vassimist on kõikjal, meie kurvastuseks ka kirikutes.

Kirik on väitnud ja nii ütleb ka seadus, et ta on lahus riigist. Kuid miks kirik sekkub poliitikasse ja on nõus reeturlikule käitumisele ja ebaseaduslike immigrantide maaletoomisele kaasa aitama, minnes sellega 80% oma rahva tahte vastu? Kas kirik on valmis ka vastutama nende kuritegude ja kahjude eest, mis selle tulemusena riigis tekivad? Kas kirikud suudavad garanteerida, et terroriste ja muud ohtlikku kontingenti kirikusse ja riiki ei sisene ega saada korda midagi ohtlikku?

Kutsume Teid üles ühinema enamuse eestimaalastega, kes on ka andnud oma allkirja ebaseadusliku võõraste rahvaste sisserände vastu. Me tahame selles Eesti jaoks olulises küsimuses rahvahääletust.

Kutsume üles inimesi kustutama oma nimed neist kogudustest, kes islami sissetungi abistavad ja välja astuma nendest erakondadest, mis enam teie tõekspidamisi ja vaateid ei esinda. Liituge nende kodanikeühenduste, erakondade ja kogudustega, mis kaitsevad Teie huve ja õigusi!

Meil on suveräänse riigi ja rahvusena õigus kontrollida piiri ja otsustada, kes siia võib tulla või mitte ja mida siin võib teha või mitte. Meil on õigus otsustada kõige selle üle, kuidas siin asjad käivad ja kuidas siin elatakse. Me tahame rahu ja turvalist riiki – kohta eestlastele siin päikese all.

Tõenäoliselt see olukord ei lahene ilma võitluseta, ilma et meil ei tuleks maksta hinda. Kuid kas me siis ei vääri elu ja kohta siin, esiisade maal oma sugupõlvele aegade lõpuni!? Isegi, kui see läheks meile maksma me elu, me ei karda ega nõustu selle pettusega iialgi.

Innele Õispuu, Liivi Reinumäe ja Eda Rüütel

 

Foto: AFP

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused