Avastatu näitab, et Estonia uputas kokkupõrge allveelaevaga

Eesti,
Estonia mälestusmärk Katkenud liin Tallinnas

Endine riigiprokurör, aastatel 2005-2009 valitsuse Estonia huku uurimiskomisjoni juhtinud Margus Kurm tunnistas pärast seda, kui on avalikustatud Estonia laeva vraki sees neljameetrine rebend, millest seni vaikiti või mida polnud teada, et tõenäoliselt põhjustas Estonia huku kokkupõrge allveelaevaga.

Intervjuus “Pealtnägijale”, et uued kaadrid Estonia vrakist näitavad, et Estoniat ei uputanud mitte purunenud vööri visiir, vaid kokkupõrge millegagi, mis oli piisavalt suur, et tekitada laeva keresse kuni nelja meetri pikkune rebend, pidades avastust skandaalseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Sellele, et auk võib laeva põhjas olla, on viidanud nii varasemad tõendid kui ka teaduslikud analüüsid. Pigem on see lihtsalt tõend selle kohta, mille üle on varem spekuleeritud,“ lausus Kurm, kes pooldab laevahuku uut sõltumatut uurimist.

Ta pidas tõenäoliseks varianti, et seda auku on ka enne filmitud, kuid need filmid on kadunud.

Kurm:“ Algul naeruvääristati kõiki, kes rääkisid mingisugusest relvaveost. 2005. aastal tuli välja, et relvavedu Estonial siiski toimus. Kõik see aeg on naeruvääristatud neid, kes on rääkinud võimalikust august laeva põhjas. Seda on peetud võimatuks. Nüüd, 26 aastat hiljem, on meil olemas kaadrid, et see auk on seal vee põhjas. Kui me lisame sinna juurde selle, et isegi vähem kui kuu aega pärast õnnetust tuldi välja ideega laev betooniga katta. 1995. aasta alguses sõlmiti hauarahu leping. Rahvusvaheline uurimiskomisjon ei olnud oma tööd õieti jõudnud alustadagi, kui Rootsi valitsus tuli välja ideega laev betooniga katta. Ja veel enne, kui rahvusvaheline uurimiskomisjon oma töö lõpetas, pandi see vrakk lukku. See on ennekuulmatu, et kõige olulisem asitõend pannakse lukku.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused