Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Avatud Eesti” saab endale kogu maailma konfliktid

09.11.2023
See ei toimu mitte Gazas, Ida-Jeruusalemmas või Beirutis, see toimub Berliinis.
© Scanpix

Reformierakonna algatatud massimigratsioon on toonud kibedaid vilju, maailma konfliktid on Eestis koha leidnud ja halvendavad seega Eesti riigi julgeolekuolukorda.

Kui juudid on Eestis kogukonnana olemas olnud ja muutumatuna püsinud, siis moslemikogukond on jõudsalt kasvanud ning nendega koos ka antisemiitlik vaenutaust (moslemid on alati palestiinlaste poolt ning Iisraeli vastu), lisaks aga õhutavad vaenu kohalikud vasakpoolsed, mis on Eestis uus nähtus.

Postimees kirjutab, et Tallinnas levitati juudivastaseid lendlehti. “Juhtum võib paista justkui väikese asjana, aga kui sündmusi kronoloogilises jadas vaadata – kõigepealt Hamasi terrorirünnak, seejärel meeleavaldus Palestiina toetuseks, nüüd lendlehed -, siis on asjal ebameeldiv mekk juures,” rääkis eesti keele instituudi teadur Stanislav Nemeržitski, kes märkas teisipäeva hilisõhtul Tallinna vanalinnas Suur-Karja tänaval oma auto kojamehe vahel paberit, mis lähemal vaatlusel osutus juudiviha õhutavaks lendleheks.

Ida-Harju politseijaoskonna menetlustalituse juht Inna Toater rääkis, et vähemalt aasta enne Hamasi rünnakut politseile teada ühtegi juudivastast vaenuõhutamise katset, kuid lisaks kolmapäevaöistele lendlehtedele on nüüd registreeritud teisigi juhtumeid. Hiljuti jagas Eestis elav välismaalane oma Facebooki lehel erinevaid postitusi, millega ta avaldas toetust Hamasi terrorirünnakule Iisraeli vastu, esmaspäeval laekus politseile teade, et Tallinnas Vabaduse väljakul on inimesed, kellel on käes Hamasi plakat, kuid ajaks, mil politsei kohale jõudis, olid inimesed sealt lahkunud.

Pühapäevase Vabaduse väljakul aset leidnud meeleavalduse kohta märkis Toater, et politsei eemaldas sealt viis inimest ja alustas nende suhtes väärteomenetlust seoses rahvusvahelise kuriteo toetamise ja õigustamisega. «Kõik juhtumid olid seotud loosungi või sõnastusega “From the river to the sea, Palestina will be free” (Jõest mereni, Palestiina saab vabaks).

Üks meeleavalduse korraldajatest, Mondo humanitaarabi ekspert Kristi Ockba politsei tõlgendusega ei nõustu. Tema arvates on Eesti väga libedal teel, kui vabaduse eest seismist tõlgendatakse kui viha õhutamist.

Tundub, et vasakäärmuslane Ockba ei saa aru, kui palju seostub eelnimetatud loosung araablaste loosungiga “Juudid merre”, samuti ei saa ta aru, et Hamasi veretöö ei ole vabadusvõitlus. See on paraku vasakpoolsete kindel veendumus, et nende leeris on kõik õigustatud.

Kogu selle loo kurb taust on Eesti jaoks aga see, et massimigratsiooniga tuuakse Eestisse maailma vastuolud, mis Lääne-Euroopas on juba väga suureks probleemiks, alates vägivaldsetest Eritrea kultuurifestivalidest kuni juudi-araabia vastuolude purskeni sealsete linnade tänavatel.

Ka Eestis on juba 10 000 moslemit ja kuigi kapo on hoiatanud selliste kogukondade kasvu negatiivsete tulemuste eest, jätkab vasakäärmuslik valitsus “avatust” ning ettevõtjad nõuavad odavtööjõudu kolmandatest riikidest.

Esialgu veel nõrga pinnavirvendusena, kuid hoiatavalt on mõjunud Eesti sisejulgeolekule ka Vene-Ukraina sõda (venelased ukrainlaste vastu) ning Mägi-Karabahhi konflikt (siin on nii aseri kui armeenia kogukond). Mida rohkem võõraid saabub, seda rohkem väljendub see konfliktides – näiteks ajal, mil “rassismivastased” mängisid USA-s “linnadepõletamist”, üritati BLM-i viha importida ka Eestisse. Praeguse olukorra jätkudes pole kaugel aeg, mil Eestis seab ennast sisse ka islamiterrorism, mille eest on kapo samuti hoiatanud.

Uued Uudised