“Avatuse rikastav mõju”: sisserändajad üritasid Sindis sularahaautomaati õhkida

Rubriik Eesti On
- Updated
©Uued Uudised
Süürlane süüdistab Politsei- ja Piirivalve Ametit. Pilt on illustratiivne.

Politseinikud pidasid teisipäeva pärastlõunal kinni 24- ja 32-aastase mehe, kel on nii Rumeenia kui ka Moldova kodakondsus ja  keda on alust kahtlustada Sindi sularahaautomaadi röövimise katses.

Ööl vastu teisipäeva sai häirekeskus teate Sindis Jaama tänaval Konsumi juures toimunud plahvatusest. Sündmusele reageerinud politseinikud tuvastasid, et purustati kaupluse juures asuv sularahaautomaat eesmärgiga kätte saada sularaha, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lääne prefektuuri kriminaalbüroo juht Nils Sempelson ütles, et politseinikel aitas võimalike kuriteo toimepanijateni viia operatiivne infovahetus ja tõhus töö info kogumisel.

“Politseipatrull pidas mehed kinni, kui nad olid Eestist lahkumas,” lausus Sempelson. Sempelson rääkis, et politseiuurijatel õnnestus koguda sedavõrd edasiviivaid tõendeid, mis aitasid kiirelt kindlaks teha sõiduki, millega mehed liikusid.

“Uurijad on praeguseks tuvastanud ka meeste seose ühe teise sarnase juhtumiga, mis leidis aset septembri alguses Raplas. Sealgi üritati automaadist raha kätte saada, kuid tegu jäi pooleli,” lisas Sempelson. Menetlustoimingud käivad ning asjaolusid selgitatakse alustatud kriminaalmenetluses edasi.

Tõenäoliselt on tegu moldovalaste ehk Moldova rumeenlastega, kellel on võimalik omada ka Rumeenia kodakondsust – mõlema riigi põliselanikud on rumeenlased ning kuni 1940. aastani oli Moldova üks Rumeenia osa, kuni NSV Liit selle Tsaari-Venemaa ajaloole viidates uuesti okupeeris. Just Moldovast on Eestisse tulnud palju võõrtöölisi.

Näiteks Rootsis on sisserändajate kuritegevus üks riigi valusamaid probleeme. Ka Eesti on “avatusega” sellele rohelise tee andnud: meilgi paistavad võõrtöölised silma seadusrikkumistega ning juba on olemas ka migrantidest vägistajad ja naisesüütajad.

Muidugi ütleb iga endast lugupidav liberaal selle peale, et “eestlased teevad ka” – aga kas me peame siis kurjategijad juurde vedama?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused