Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ažhari juhtum – kas järjekordne “Stroomi rand” Eesti meedias?

-
23.05.2019
Pakistani lipp. Pilt on illustratiivne.
© Reuters/Scanpix

Kogu meedia kõmiseb taas ühest “rassismijuhtumist”, kuid nagu varasemadki, on tegu väga kahtlase looga a la Stroomi rand. Ennekõike seetõttu, et lugu läks liikvele vahetult enne järjekordseid valimisi.

Käekiri on ju lausa ühene nii Mary Jordani, juudi rabi kui ka muude “rassismijuhtumite” puhul – algul söödetakse juhtum sotsiaalmeediasse, sealt haarab selle suur meedia, asi aetakse üliteravaks, sõna võtavad poliitikud ja siis järgneb politseijuurdlus, mis lõpeb üldjuhul tulemusega, kus nenditakse, et üks rumal inimene pruukis lihtsalt suud ja mingit rassismi polnud.

Delfi videost ei selgu, kuidas kogu lugu alguse sai. Pakistanlane alustab filmides juttu, et seal on mees, kes ütles mulle: “Go home!” ja et ta on ekrelane. Kas ühiskond peab nüüd üheselt üle võtma tema ettesöödetud teadmise, et eestlane noris tüli ja pakistanlane eelnevalt midagi provotseerivat ei teinud?

Alles hiljaaegu levis Eesti meedias ka video mustanahalise solvamisest Tartus, kuid inimestel, kes seda videot kommenteerisid, oli tegu, et kogu klipist mustanahalist ja konflikti üldse üles leida.

Kui vaadata levitatavat videot, siis paistab ilmselgelt silma, kuidas väidetav ründaja on küll ärritunud, kuid ka filmija provotseerib teda teadlikult. Kuna ründajale ei meeldi see, et teda filmitakse, siis hakkab ta lähenema. Filmija jutt on rahulik, ta üritab inglise keeles selgitusi jagada, kuid on keskendunud jäädvustamisele. Jutt politsei kutsumisest tuleb siis, kui mees juba eemaldub. Meenutab väga Tarandi ja Hartlebi lugusid, kus oodatigi, et provotseeritav ründaks.

Ründajal pole seljas mitte EKRE särk, vaid särk kirjaga “Nats EKRE-t igasse päeva!”, mis pole üldsegi erakonna oma. Jällegi võib tõmmata paralleele Mary Jordani ja Karoli Hindriksi libajuhtumiga, kes olematutel meestel olevat rinnas olnud EKRE rukkilillemärgid.

On ülimalt tõenäoline, et provokaatorid leidsid lihtsalt mehe, kellel oli seljas vastavasisuline särk ja ajasid ta vihaseks, ise seda samal ajal filmides. Sama tegi ju Holmberg Hartlebi provokatsiooni filmides. Söötes ette välismaalast, nähtigi ette, et tulla võib solvang just sellest lähtuvalt, sest inimesed ütlevad seda, mida näevad.

Lihtsamalt öeldes ei sisalda kõnealune video vähimalgi määral infot selle kohta, mis seal tegelikult juhtus, tegu on ühe poole esitatud ja äärmiselt lünkliku kajastastusega.

Videos olev Ažhar ütleb, et on Eesti kodanik (I am Estonian citizen). Tema taust lubab oletada, et tegu võib olla niiöelda uue Hartlebiga, kes lõi teadlikult kaasa provokatsioonis. Jutu järgi otsustades on Ažhariga kaasa veel keegi mees, kuid too ei sekku.

Kui vaadata Facebookis ringi, leiab nime Ažhar all Ažhar Shaikhi, pärit Pakistanist Dudust, 2. juulil 2018 alustas tööd ettevõttes Estonia, endine Cook asutuses McDonald’s lounakeskus, endine Chef asutuses Vapper Mäger, endine Staff asutuses Marepleks OÜ. Ei pruugi olla sama mees, kuid võib olla.

Igal juhul leiab tema FB lehelt “What does White Genocide look like?”, kus on näidatud, kuidas väheneb valgete arv Texases aastatest 1970-2050. Samuti on mees postitanud juba 2016. aastast klippe president Kaljulaidi ametisse astumisest ja palgalõhest Eestis.

Sotsiaalmeedias räägib sellest juhtumist tühjade südamete mees Silver Tambur, kes teatab, et tema kaudu see asi avalikuks saigi, ning kutsub kõiki sellistest “rassismi”-juhtumitest teatama. Tambur on tuntud kui globalismimeelse veebilehe Estonian World eestvedaja ning sellelt lehelt leiab ohtralt inglisekeelset materjali, milles kujundatakse väliseestlaste seas Eestist negatiivset pilti.

Väidetavalt on see leht nimetatud sedasi eestimeelse veebilehe Estonian World Review (https://www.eesti.ca/) tasalülitamiseks.

Lugu väljendab toimetuse arvamust juhtunust ega peegelda Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohta.