Balti ja Visegrádi riigid tahavad võrdseid otsetoetusi põllumeestele

Eesti,
- Updated

Balti ning Visegrádi riigid tahavad 2020. aastaks Euroopa Liidus sisse viia võrdsed otsetoetused põllumeestele; seitsme riigi põllumajandusministrid allkirjastasid teisipäeval sellesisulise ühisdeklaratsiooni.

Teisipäeval Brüsselis toimunud Leedu, Läti, Poola, Tšehhi, Ungari ja Slovakkia põllumajandusministrite kohtumisel allkirjastati ühine ettepanek, mis esitatakse septembris Tallinnas toimuval Euroopa Liidu põllumajandusnõukogu kohtumisel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Me allkirjastasime ühise ettepaneku, mis määrab kaks peamist seisukohta. Esiteks, tahame võrdseid otsetoetusi kõigile põllumeestele. Olid kahtlused, et Ungari ja Tšehhi on selle vastu, kuna neil on suuremad toetused, kuid nad allkirjastasid selle siiski. Teiseks, oleme vastu ideele kaasrahastada otsetoetusi riigi eelarvest,” ütles Leedu põllumajandusminister Bronius Markauskas telefoniusutluses BNS-ile.

“Me arvame, et toetused peaksid olema kõigile võrdsed. Toetused sama maa eest peaks olema võrdsed terves kogukonnas,” ütles minister.

Kuna Ühendkuningriik lahkub Euroopa Liidust 2019. aastal, on toimumas diskussioonid, et otsetoetused võivad pärast 2020. aastast olla osaliselt rahastatud riigieelarvetest. Kuni praeguseni on need täielikult rahastatud Euroopa Liidu eelarvest.

BNS/UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused