BNS/EMOR: Eestlaste seas on populaarseimad parteid Reformierakond ja Konservatiivne Rahvaerakond

Eesti,
- Updated
Toompea
©UU
Toompea

Eestlaste seas oli juunis populaarseim partei Reformierakond ja muulaste seas Keskerakond, selgub uuringufirma TNS Emor BNS-i tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringust.

Reformierakonda toetas eestlastest 32,4 protsenti ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda järgmisena 17,9 protsenti, teisi erakondi vähem vastanuid. Muulaste seas oli 68,7 protsendiga ülekaalukalt populaarseim Keskerakond, SDE-d toetas teisena 14,9 protsenti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE populaarsuse väikese tõusu kohta ütles erakonna aseesimees Martin Helme, et “meie oleme seal, kus me juba mõnda aega olnud oleme”.

Erakondade reitinguprotsendid on näidatud nendest vastanutest, kellel on olemas erakondlik eelistus, seega “ei oska öelda” vastanute protsent elimineeritakse. Uurimismeetodika erinevuste tõttu, erinevad EMORi küsitluste andmed mõne erakonna lõikes oluliselt Turu-Uuringute AS küsitluste tulemustest.  Näiteks kui EMORi küsitluses toetas SDE-ed 17% vastanutest, siis Turu-Uuringute ASi küsitluses vaid 10% vastanutest.  “See on liiga suur vahe, et olla lihtsalt statistiline viga, ” arvab EKRE frakstiooni nõunik Urmas Espenberg,  kes on ka ise sotsioloogiliste uuringute korraldamisega tegelenud.

Kokku küsitles TNS Emor 7.-14. juunini telefoni- ja veebiintervjuude teel 1158 inimest vanuses 18-74 aastat.

BNS – UU

 

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused