Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

BNS/EMOR: Eestlaste seas on populaarseimad parteid Reformierakond ja Konservatiivne Rahvaerakond

17.06.2016
Toompea
© UU

Eestlaste seas oli juunis populaarseim partei Reformierakond ja muulaste seas Keskerakond, selgub uuringufirma TNS Emor BNS-i tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuringust.

Reformierakonda toetas eestlastest 32,4 protsenti ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda järgmisena 17,9 protsenti, teisi erakondi vähem vastanuid. Muulaste seas oli 68,7 protsendiga ülekaalukalt populaarseim Keskerakond, SDE-d toetas teisena 14,9 protsenti.

EKRE populaarsuse väikese tõusu kohta ütles erakonna aseesimees Martin Helme, et “meie oleme seal, kus me juba mõnda aega olnud oleme”.

Erakondade reitinguprotsendid on näidatud nendest vastanutest, kellel on olemas erakondlik eelistus, seega “ei oska öelda” vastanute protsent elimineeritakse. Uurimismeetodika erinevuste tõttu, erinevad EMORi küsitluste andmed mõne erakonna lõikes oluliselt Turu-Uuringute AS küsitluste tulemustest.  Näiteks kui EMORi küsitluses toetas SDE-ed 17% vastanutest, siis Turu-Uuringute ASi küsitluses vaid 10% vastanutest.  “See on liiga suur vahe, et olla lihtsalt statistiline viga, ” arvab EKRE frakstiooni nõunik Urmas Espenberg,  kes on ka ise sotsioloogiliste uuringute korraldamisega tegelenud.

Kokku küsitles TNS Emor 7.-14. juunini telefoni- ja veebiintervjuude teel 1158 inimest vanuses 18-74 aastat.

BNS – UU