Valitsuselt toetust ihkav Bolti omanik on toetanud valitsusevastast “tühjade südamete” liikumist

Eesti,
- Updated
©Scanpix.
Bolti takso (pilt on illustratiivne)

Bolti omanik Martin Villig, kes trikitanud maksudega ning soovib Reformierakonna toetuskoori saatel valitsuselt 50 miljonit eurot, on seotud valitsusevastase liikumisega „Jah vabadusele, ei valedele“, kes on tuntud ka tühjade südamete ehk „Kõigi Eesti“ aktsioonide kaasosalisena.

„Kõigi Eestit“ teatakse valitsuse, aga eeskätt rahvuskonservatiivide vastase vihaliikumisena, mis aktiviseerus pärast läinud aastal toimunud Riigikogu valimisi, kui EKRE valitsuskoalitsiooni kõnelustele kaasati, kusjuures Bolti omanik Martin Villig on selle liikumise rahaline toetaja. Nii rahastas ta läinud aasta aprillis Tallinna lauluväljakul peetud „tühjade südamete“ suurüritust „Kõigi Eesti laul“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tsiteerigem aasta tagasi avaldatud pressiteadet: „Ettevõtmise seas rahaliselt toetanud ettevõtjad Martin Villig, Marko Russiver, Jevgeni Kabanov, Indrek Kasela, Ahti Heinla, Tõnu Runnel, Viljar Arakas, Priit Salumaa, Aleksander Gansen, Martin Kõiva, Kaupo Kalda, Kaarel Kotkas, Imre Truu, Joao Rei, Liis Narusk, Märt Aro ja Ragnar Sass, samuti nendega seotud ettevõtted. Kutsume toetajatega liituma kõiki eraisikuid ja ettevõtteid, kes jagavad “Kõigi Eesti” väärtusi ja soovivad liikumist toetada.“

Nagu näha, seisis Villigi nimi selles nimekirjas esimesena.

Link uudisele: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/valgete-sudamete-aktsioon-jatkub-14-aprillil-suururitusega-tallinna-lauluvaljakul-seda-rahastavad-tuntud-ettevotjad?id=85702437

Samal ajal korraldas sama seltskond ka meeleavalduse. Taas tsitaat pressiteatest: “Avaldame meelt poliitikute vastu, kes ähvardavad piirata meie kõigi vabadusi. Praegused Keskerakonna, Isamaa ja EKRE koalitsioonikõnelused seavad löögi alla Eesti inimeste põhiõigused. Läbirääkimistel osaleb erakond, kes on saavutanud oma poliitilise edu valeinfoga ühiskonda lõhestades. Näitame, et me ei ole sellega nõus.”

Liikumine “Jah vabadusele, ei valedele” on muuhulgas valitsust süüdistanud natsismis. Eesti Päevaleht avaldas artikli pealkirjaga „Kes natse sallib, see ise on“, kus on lisatud pilt, kuidas Martig Villigi õde Maia-Liisa Anton seisab Stenbocki maja  juures peetud meeleavaldusel samasisulise plakatiga.

Nimelt on Martin Villigu õde Maia-Liisa Anton liikumise “Jah vabadusele, ei valedele” tuumiku liige, samuti on ta niinimetatud Eesti Greta Thunbergi ehk Kertu Birgit Antoni ema.

Link arvamusloole: https://epl.delfi.ee/arvamus/jah-vabadusele-ei-valedele-isamaa-nounikule-kes-ekre-natse-sallib-see-ise-on?id=87260801

Kertu-Birgit Anton debateeris ETV “Esimeses stuudios” oktoobris 2019 Erkki Savisaarega, kus ta leidis saatejuhi küsimusele vastates, et noorte kaasamine kliimavõitlusesse pole sugugi amoraalne.

Kliimaaktivist Kertu väljaütlemine on vastuolus aga tema ema Facebooki postitusega, kus Maia-Liisa Anton ütleb sõnaselgelt, et „on aidanud lapsel keskkonnasõbraliku äri püsti panna ja pannud kliimastreigi korraldamisele õla alla“.

Siit saab üheselt järeldada, et noor kliimaaktivist luiskas otsestuudios, sest tõenäoliselt kästi tal nii öelda. Lisaks ei välista, et ka laste kliimaaktivismi rahastab Martin Villig.

Maia-Liisa Anton organiseerib laste kliimastreike, registreerides avalikke koosolekuid PPA kaudu. Viimane registreerimine oli 15. märtsil 2020 kavandatud avalik koosolek ülemaailmsele kliimakriisile tähelepanu juhtimine (tegelikult oli laste kliimastreik). Kavandatud üritus jäi eriolukorra tõttu ära.

Maia-Liisa Antonil on kahasse Maris Hellrandiga firma Mu Õnn ja Rõõm MTÜ. Maris Hellarnd on Hannes Rummi elukaaslane ja koos Maia-Liisa Antoniga on nad pidevad streikijad valitsuse vastu Stenbocki maja ees. Need meeleavaldused on PPA-s registreerinud Maia-Liisa Anton.

Maris Hellrand vahendab Eesti noorte kliimastreike kaasautorina Saksa telekanalile ZDF rahvusvahelisele meediale. Ei välista, et  tema vahendusel on rahvusvahelisse meediasse läinud ka valitsusvastaseid artikleid.

Ja veel. President Kersti Kaljulaid kasutab perekond Villigu noori liikmeid oma kliimaagenda võimendamiseks. Need ei saa olla juhused: Kertu-Birgit Anton osaleb presidendi kliimaarutelul 2019 arvamusfestival (kohal terve perekond- vanaisa Tiit Villig, vanaema Reet Villig, isa Lauri Anton ja ema Maia-Liisa Anton, kes plaksutavad, julgustavalt naeratavad ja abistavad Kertut, ajakirjanik Marju Himma noogutab kaasa), Kertu-Birgit võidab presidendi noorte kliimateemalise kõnekonkursi ja kannab selle presidendi  teenetemärkide üleandmisel avalikult ette (varasematel aastatel ei ole kõnevõistluse võitja kunagi avalikult oma kõne ette kandnud), Kertu onutütar juutuuber Victoria Villig (Martin Villigu tütar) esineb presidendi kodulehel noorte kliimateemalise üleskutsega.

Link videole: https://president.ee/et/960-2017-12-29-10-21-01/kirjuta-eestile/15818-karl-vilhelm-valter-ja-victoria-villig/

Need on vaid mõned üksikud näited, millest on selge, et Bolti omanik Martin Villig toetab otseselt läbi liikumise ” Jah vabadusele, ei valedele” valitsusevastast tegevust ja võimalik, et ka kliimaliikumist.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused