Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Brexiti hetkeseis peegeldab Eesti poliitikute maailmavaatelisi lahknevusi

-
22.10.2018
Brexiti toetajad teevad aktiivset kampaaniat , et 29. märts 2019 jääks viimaseks päevaks , mil Suurbritannia on EL-i osa.
© AFP/Scanpix

Osadele inimestele on Brexit ehk Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust tragöödia, teistele asjade loomulik kulg.

Pühapäevases saates “Räägime asjast” ütlesid Mart ja Martin Helme, et Brexit on ummikusse jooksnud tänu Brüsseli räigele nõudmiste, ähvarduste ja karistuste poliitikale ning peaminister Theresa May kapitulantlikule tegevusele. Mõlemad poliitikud on veendunud, et lahkulöömisele enam alternatiivi pole ja see võib juhtuda ka kokkuleppeta.

Europarlamendi saadik Urmas Paet seevastu väidab sotsiaalmeedias, et Brexit ei viivat kuhugi, britid olevat selle vastu ja ta loodab uuele referendumile, kuid tunnistab samas siiski, et sellel tõenäosus on väike ja ilmselt “29. märtsist 2019 pole Suurbritannia sel juhul enam EL-i liige koos kõige sellest tulenevaga”. Euroskeptikust eurosaadik Igor Gräzin on samas korduvalt rõhutanud, et Brexit on EL-i vildaka poliitika tulemus.

Laupäeval toimus Londonis suur Brexiti-vastane miiting, millel osales ka linnapea Sadiq Khan – Brexiti vastu ongi just Suurbritannia ühiskonna liberaalne osa ja sisserändaja taustaga inimesed, põlisbritid on suuresti Brexiti poolt. Sama maksab ka Šotimaa kohta – tänu Põhjamerest leitud naftale on piirkonna areng olnud tugev, see on kaasa toonud massilise sisserände, ja just võõraste toel tuligi Brexiti-vastane tulemus.

Suurbritannia mitmetes piirkondades on poliitilisele võimule ligi pääsenud moslemipoliitikud, kes koostöös vasakpoolsetega on asunud pealetungile demokraatia vastu, süüdistades oma vastaseid islamofoobias. Just moslemid on aktiivselt Brexiti vastu olnud, sealhulgas ka Londoni linnapea Sadiq Khan. Brexiti-vastaseid toetab rahaliselt ka skandaalne miljardär George Soros.