Briti konservatiivide Pyrrhose võidust rääkiv Marko Mihkelson esindab pettunud ja kahekeelseid liberaale

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Marko Mihkelson on Brüsseli-truu liberaal.

Reformierakondlase Marko Mihkelsoni hinnangul võib valimistulemus osutuda Pyrrhose võiduks, sest see avavat tee Brexitile, eraldumine EL-ist aga toovat omakorda kaasa Šotimaa lahkulöömise Suurbritanniast.

Mihkelson esindab seda kahekeelset agendat, kelle arvates brittide lahkulöömine EL-ist ja Kataloonia tahe eralduda Hispaaniast on on valed arengud, kuid Šotimaa iseseisvumine Brexiti-järgsest Suurbritanniast igati OK.

See on omane kogu Euroopa Liidule – kuni Brexit polnud kõneks, räägiti igast Šotimaa varasemast iseseisvusreferendumist kui põhjendamatust separatismist, kuid kui sai selgeks brittide eraldumissoov EL-ist, hakati šotlaste sõltumatustaotlust igati takka õhutama. Seni pole iseseisvuslased mitmel referendumil lahkulöömiseks piisavalt toetust saanud.

“Kui Šotimaa iseseisvusreferendum peaks õnnestuma, siis võib juhtuda, et need valimised panid aluse Ühendkuningriigi lagunemisele,” ütles Mihkelson, kelle juures paistab silma ilmselge sümpaatia selliste arengute suhtes.

Samas ütles ta Kataloonia iseseisvusreferendumi kohta: „Hispaania on demokraatlik riik ja seal kehtib 1978. aastast demokraatlik põhiseadus, ainult selle raames saab läbi viia sellist keerulist protsessi nagu Kataloonia iseseisvumine. Väga ohtlik on ükskõiksus põhiseaduse vastu, see võib tekitada demokraatlikes riikides palju pahandust.“

Šotimaa lahkulöömise kohta Mihkelson selliseid sõnu ei ütle. Reformierakondlane esindab seda brüssellikku kahekeelset poliitikat, kus õige on ainult see, mis on endale kasulik.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused