Briti näitleja John Cleese: asi ei ole nahavärvis, vaid selles, et inglise kultuur hääbub

Briti näitleja, režissöör ja koomik John Cleese.

Tuntud Briti näitleja, režissöör ja koomik John Cleese kritiseeris taas vasakliberaale ja seda talle omasel teraval ja intelligentsel moel.

Monthy Pythoni legend Cleese kirjutas Twitteris: „Mõned aastad tagasi avaldasin arvamust, et London ei ole päriselt enam Inglise linn. Sellest ajast saadik on sõna otseses mõttes kõik mu välismaised sõbrad minu tähelepanekuid kinnitanud. Seega peab selles peituma mingi tõde… Ühtlasi panin ma tähele, et London oli linn, mis hääletas kõige ülekaalukamalt ELi jäämise poolt.”

Poliitkorrektsed vasakpoolsed keesid sellise sõnumi peale loomulikult kohe üle. Isegi Londoni linnapea Sadiq Khan otsustas reageerida, ning leidis, et John Cleese on muutunud üheks oma telesaadete absurditegelaseks. Lisaks süüdistati Cleese’i muidugi rassismis ja Nigel Farage’iga semmimises.

Cleese vastas süüdistusele rahulikult, selgitades, et asi ei ole rassis või nahavärvis, vaid selles, et kultuur, milles ta üles kasvas, inglise kultuur, on hakanud vaikselt hääbuma.

„Mina arvan, et seadusega on lubatud eelistada ühte kultuuri teisele. Näiteks eelistan mina kultuure, mis ei tolereeri naissuguelundite mutileerimist. Ja seda peetakse rassistlikuks kõigi nende poolt, kes passivad peale ja loodavad innukalt, et keegi neid solvaks – kellegi teise nimel muidugi.“

Allikas: ITV

Refreeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid