Brittide uuring Eesti vene kogukonna meelsusest: Putini-Venemaa näib idas tõusva päikesena

Eesti,
TS070CCD

Mitmed tänased Eesti meediaväljaanded avaldavad Briti valitsuse tellitud uuringu tulemusi, mis näitavad siinsete venelaste meelsust vägagi kurjakuulutavates toonides. Nii arvab 83 protsenti venekeelsest kogukonnast Venemaast positiivselt, mis Eesti omariikluse kontekstis on siiski pigem negatiivne.

Kõvasti üle poole, nimelt 59 protsenti venekeelsetest peab Venemaad headuse jõuks, 56 protsenti eelistaks tihedamaid suhteid Venemaa, mitte läänemaailmaga. Laes on ka nende arvamus idanaabri võimsusest, Putini tööst presidendina, Venemaa majanduslikust ja sotsiaalsest hakkamasaamisest, seega arvamus on igati positiivne. Ainus asi, mida Eesti venekeelne kogukond negatiivsena tunnistab, on korruptsiooni kõrge tase nende ajaloolisel kodumaal — ilmselt ollakse seda reisides ka ise kogenud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uuring näitab, et kõik sammud, mida praegune ja varasemad valitsused on ette võtnud venelaste integreerimiseks Eesti ühiskonda ja võitluseks Kremli propagandaga, on olnud suuresti mull. Venekeelne kogukond elab endiselt Kremli propaganda mõjusfääris, seda pole vääranud ei ETV+ loomine ega PBK allasurumine. Parim näide Eesti valitsuste rumalast poliitikast oli kunagise peaministri Taavi Rõivase sõit Narva, kus ennast imetlev valitsusjuht rääkis vahulsui Narvale pakutavatest hüvedest, kaamera aga libises samal ajal üle vihast särtsuvatest vene mammidest auditooriumi tagaridades. Kahjuks on kõik dessandid Ida-Virumaale just nii kulgenudki, sest ühist keelt venelastega nii ei leita. Jüri Ratase praegune valitsus aga teeb kapitulantlikke žeste, lubades vene keelel jõuliselt avalikku ruumi ja haridusse naasta. Tõenäoliselt suundub ka elukauge ja Brüsseli-lähedane president Kersti Kaljulaid Narvasse järjekordset Potjomkini küla ehitama.

Siit võib teha veel ühe järelduse — praegu kvoodipagulaste lõimimise peale suuri summasid raiskav Eesti valitsus pole teinud mitte mingeid järeldusi venelaste integreerimise läbikukkumisest, vaid läheb vastu uuele suuremale läbikukkumisele, üritades Eesti ühiskonda sulandada venelastest kordi võõramast kultuurist pärit immigrante. Kuigi Lasnamäe ja Ida-Virumaa hetkeolukorra ja nüüd ka brittide uuringu taustal on näha, et suured kogukonnad jätkavad ka võõrsil oma elu, kuhjab vasakliberaalne valitsus Eestisse veelgi leppimatumaid võõraid, eriti moslemeid, kes pole mitte kusagil näidanud üles lugupidamist põlisrahva ja teiste neist erinevate kogukondade vastu.

EKRE seisukoht Eesti vene kogukonna küsimuses on endine: me võitleme rahvusriigi ja massiimmigratsiooni vastu, jätkates samas mitte ainult sõnades, vaid ka tegudes mitte-eestlaste lõimimispoliitikat, milles arvestatakse teiste Eestis elavate inimeste huve, kuid kindlasti mitte eestluse arvelt.

Foto: TASS/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused