Browderi väide Danske afääri tekitatud rahvuslikust kriisist tabab kümnesse

Rubriik Eesti On
©Robin Roots/Õhtuleht
Danske afäär on kui Eesti omariiklusele selga löödud nuga.

Eesti omariiklus on tänu arvukatele suurvargustele nagu hernes – pealt õitseb, alt mädaneb.

Võimalikule rahapesule Danske pangas oma süüdistustega tähelepanu juhtinud Bill Browder ütles teisipäeval Euroopa Parlamendis, et Euroopa Liit peab rahapesuvastast võitlust tugevdama. Browderi hinnangul on Danske juhtum jõudnud Eestis rahvusliku kriisi tasemele ning on motivatsioon toimunu ära lahendada, vahendab ERR.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Browderil on täielik õigus – Danske juhtum on Eesti rahvuslik kriis, sest me oleme oma riigiga täieliku sopa sees. Sellised lahendamata skandaalid aina kuhjuvad – ühiskond ei tea midagi Siim Kallase miljonitest dollaritest, ei tea seda, kes varastas VEB Fondi rahad ja ka Danske osas ei taha Eestis keegi vastutust võtta. Kui siia lisada Keskerakonna korruptsioon Tallinnas, Autorollo ümber toimuv, Tallinna Sadama kilekotirahad ja palju muudki, siis kogu see õiguslik segadus, lahendamata asjad, võtmata vastutus, salastatud süüdlased ja selgeksrääkimata taust ongi Eesti omariikluse tohutu kriis.

Vastates küsimusele praegu käimasolevate uurimiste kohta, ütles Bill Browder, et ta usub, et sellel on lõpuks tulemused. “Me alustasime Eesti prokuratuuriga aastaid tagasi ja midagi ei juhtunud, aga ma arvan, et nüüd on see jõudnud rahvusliku kriisi tasemele. Ma tean, et peaminister on kaasatud ja et on olemas suur motivatsioon midagi ära teha. Ma arvan, et see on nüüd jõudnud tasemele, kus midagi juhtub,” ütles Browder.

No ei näe seda motivatsiooni ja seda ka peaministri poolt! Või on see motivatsioon nii ära peidetud ja aastateks salastatud, et ühiskond seda ei näe. Praegu paistab silma see, kuidas kunagine rahandusminister Jürgen Ligi kõike eitab, asjapulgad väidavad, et rahapesu ei saanudki läbi näha, prokuratuur, kapo, finantsinspektsioon ja teised järelvalveasutused kinnitavad, et nad tegid kõik neist sõltuva – mitte keegi ei taha vastutust võtta ja luubi all on vaid mingid pangatellerid. Kui tõde tulebki välja, siis ilmselt mõnes välisriigis algatatud juurdlusest, mitte siinmail.

Eesti ühiskond ja omariiklus on määratud hukule, kui neis asjades enesepuhastust ei toimu ja need juhtumid jäävadki müstilisteks salatoimikuteks. Sest me kõik teame, et nii Danske, VEB Fondi kui teiste skandaalide suurvargad liiguvad meie seas ringi, aga me ei tea täpselt, kes nad on ja kas nad ripuvad Kremli konksu otsas – ja teades, et raha tuli Venemaalt, võime eeldada, et nad seal siplevadki. Kuna vahendustasudena on meedias ära märgitud 1-2 protsenti, siis 250 miljardi pesemisel Eestis on summaks 2-2,5 miljardit – ja selles ei saanud “nokka kasta” mitte tellerid, vaid need mehed, keda näeme endi keskel tõllas sõitmas.

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused