Brüsseli isandate kannuseid teenivale Reformierakonnale näidati koht kätte: Eesti lipud jäävad Riigikogu Valgesse saali!

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Eesti lipp, EL-i lipp

Riigikogu hääletas täna maha Reformierakonna ettepaneku viia pooled Eesti lipud Valgest saalist minema ja tuua nende asemele Euroopa Liidu lipud.

Ettepaneku üle hääletati kaks korda, sest pärast esimest hääletust heitis opositsioon ette protseduuri rikkumist ja soovis oma ettepaneku uuesti sõnastada. Esimesel hääletusel oli ettepaneku poolt 32 saadikut ja vastu 34 saadikut. Hääletusel ei osalenud 27 saadikut. Pärast 10-minutilist vaheaega toimunud teisel hääletusel oli ettepaneku toetajaid 39 ja vastaseid 38. Sellega jäävad Riigikogu Valgesse saali ainult Eesti lipud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Fraktsiooni liige Paul Puustumaa sõnul näitab hääletustulemus, et Eestis on praegu võimul eestimeelne koalitsioon. „Samuti näeme, et opositsiooni on koondunud rahvuslikku alaväärsuskompleksi põdevad jõud, kes teenivad Eesti lippude vastu võideldes oma isandaid Brüsselis,“ märkis Puustumaa.

Puustumaa juhib tähelepanu, et seaduse kohaselt on riigi lipp sinimustvalge. „Teiste lippude kasutamine on Riigikogus õigustatud kõrgete väliskülaliste visiitide puhul, Euroopa päeval, eurovalimiste päeval või ajal, mil Eesti oli Euroopa eesistujariik. Muul ajal on iseseisval riigil kohane kasutada nii parlamendis kui ka teistes riigiametites trikoloori.“

Reformierakond tegi ettepaneku viia pooled Eesti lipud Valgest saalist minema ja tuua nende asemele Euroopa Liidu lipud tänavu 30. aprillil. Riigikogu juhatus otsustas vastava ettepaneku panna hääletusele 12. juuni istungi esimese punktina.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused