Clintonite pikk paturegister

Eesti,
- Updated

Enne homseid USA presidendivalimisi on paslik meenutada 2015. aastal ilmunud bestsellerit „Clinton Cash: The Untold Story of How and Why Foreign Governments and Businesses Helped Make Bill and Hillary Rich“ („Clintonite raha: rääkimata lugu sellest, kuidas ja miks tegid välisriikide valitsused ning ärimaailm Bill ja Hillary Clintoni rikkaks“).

Peter Schweizeri koostatud raamatus on toodud ära hulgaliselt tõiku, mis leidsid kinnitust ka teistest allikatest. Alljärgnevalt ongi toodud ära mitmed olulised tõestust leidnud asjaolud Clintonite korruptsioonilembuse ja rahapesu kohta.

Clintonite sihtasutus The Clinton Foundation varjas 2,35 miljoni dollari suurust annetust, mille tegi sihtasutusele Venemaale kuuluva uraanitootmise ettevõte Uranium One juht Ian Telfer. Kokku tegi Telfer neli annetust summas 2,35 miljonit USD, millest ükski ei kajastu Clintonite sihtasutuse aruannetes.

Bill Clintonile maksti Moskvas peetud kõne eest 500 000 USD. Maksjaks oli Venemaa investeerimispank, millel on head suhted Kremliga. Tekib õigustatud küsimus, miks võttis Bill Clinton raha Kremliga seotud pangalt ajal, mil tema abikaas oli USA välisminister?

Hillary Clintoni vend istub kaevandusettevõtte juhatuses, millele väljastati eritiluba kulla kaevandamiseks Haitil, samal ajal kui Hillary ja Bill Clinton kasutasid miljoneid dollareid USA maksumaksja raha, mis oli annetatud Haiti maavärinas kannatanutele.

Clintonite sihtasutus varjas 2 miljoni aktsia annetamist Kanada kaevandusettevõttesse Polo Resources. Annetuse tegi ettevõtte tegevjuht Stephen Dattels. Umbes kaks kuud hiljem õnnestus USA Bangladeshi suursaadikul saada luba karjääritöödeks, milles osales ka firma Phulbari Mines, milles on omakorda osalus ettevõttel Polo Resources.

Hillary Clinton andis nõusoleku, et venelased saaksid võtta üle Uranium One’i, mille tulemusena liikus 20% USA uraanitoodangust Venemaa kontrolli all. Tulevikus tähendab see, et Venemaa kontrollib kuni 50% USA uraanitoodangust.

Laureate Education Inc maksis Bill Clintonile loengute eest miljoneid dollareid. Samas sai Laureate Education kasu erinevate stipendiumite ja muu rahastuse näol, seda loomulikult ajal, mil Hillary oli välisminister.

Clintonite sihtasutuselt nõuti viie viimase aasta maksutagastuse dokumentide uuesti esitamist, kuna auditeerimisel leiti vigu valitsuste poolsete annetuste deklareerimisel.

Bill Clinton pidas terve rea loenguid, mille eest maksid talle eraisikud ja ettevõtted, kellel olid samal ajal sidemed USA valitsusega, seda Hillary Clintoni välisministriks olemise ajal.

Allikas: breitbart.com (tõlkinud Triin van Doorslaer) 

FOTO: AP/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused