Dagmar Narussonile ja Marko Uibule: teie lõimumissoovitused on Rootsis oma mõttetust juba näidanud

Eesti,
- Updated
©UU
Sellised inimesed ei tule siia lõimuma – nad tulevad oma kolooniat looma.

Dagmar Narusson ja Marko Uibu Tartu ülikooli ühiskonnateaduste instituudist on ERR-is kokku kirjutanud üllitise, mis sobiks multikultuurse ühiskonna loomise käsiraamatusse, kuid mitte rahvusriigi säilitamise kavadesse.

Kogu nende jutt võib paljudele õige tunduda, sest see räägib, kuidas sisserändajaid lõimida ja sotsiaalne sidusus saavutada. Ehk siis pakuvad nad välja juhtnöörid, mida teha, kui me tahame enda juurde kümneid ja sadu võõraid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paraku ei küsi kaks noort inimest, et mis siis, kui me neid ei taha? Nende jutt sisendab, et massimigratsioon ja rändepakt olevat reaalsus, aga ta ju ei ole – on ka näiteks Ungari tee, kes suunas kurnava rändetee endast mööda.

Järgmine moment on see, et kahe teaduri (kui neid ikka saab nii nimetada) jutt keskendub sellele, mida saaksime ära teha meie, eestlased – ikka ja jälle peab põlisrahvas kõike teiste heaks ja enda arvelt tegema. Aga kogu Euroopa kogemus, kus migrantidele kõik ette ja taha ära tehakse, tõestab vastupidist – kohalikest ei sõltu suurt midagi, kui võõrad seda lõimumist ei taha. Ja euroopalikust kultuurist väga erinevad kultuurid seda ei tahagi – näiteks moslemimehed ei soovi küll kuidagi feministlkku naissugu enda kõrvale.

Nii elataksegi Läänes juba paralleelmaailmades, kus on olemas omad Molenbeekid ja Rinkbyd. Kas Tartu ülikooli ühiskonnateaduste instituut tõesti arvab, et jõukas Rootsi ühiskond pole juba teinud kõike seda, mida Dagmar Narusson ja Marko Uibu välja pakuvad? Aga see pole töötanud, sest muidu poleks ka vastuoluliste ühiskondadega Lääne-Euroopat, kus terroriaktide järel moslemilinnaosades juubeldatakse.

Paljudel juhtudel ei saagi võõraid lõimida ja meil on omal kogemus olemas, sest kuigi me oleme 28 aastat oma riigis elanud, on meilgi kaks kogukonda, kes väga ei suhtle. Ehk alustaksid Dagmar Narusson ja Marko Uibu selgitusest, kuidas me lõimime venelasi 9. mail?

Uued Uudised leiavad, et lõimimine on nähtus, mis töötab vaid siis, kui on olemas põlisrahva tugev enamus. Kui riigis luuakse (lastakse tekkida) suured sisserändajate kogukonnad, siis pole enam kedagi, midagi ja kuhugi lõimida, sest põlisrahva kogukond jääb nõrgaks, vaid migrantidega aga pole selleks vajadust. Edasi kulgeb elu paralleelmaailmades.

Eesti on koht, millele ihub hammast suur idanaaber. Juurtetutest migrantidest pole sellele ohule vastuseisjaid, seda saab teha vaid juurtega tugev  põlisrahvas. Seega lõpetage massilise sisserände propageerimine ja ärge nõudke raha sellisele teadusele, mis otsib võimalusi rahvusriikide hävitamiseks.

Loo lõpetuseks üks lõbus klipp tegelikust integreerumisest Rootsis.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused