Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Delfi faktikontroll pidi tunnistama, et ilmunud väide Vene ekspordi kohta vastab tõele

18.09.2023
Russkii Mir – kütusevagun
© UU

Delfi faktikontroll võttis ette Uutes Uudistes ilmunud väite, et Venemaast on saanud Eesti suurim ekspordipartner väljaspool EL-i ja pidi tunnistama, et see pole vale.

Eesti Päevalehe, Delfi ja Eesti Väitlusseltsi koostöös ilmuvas Faktikontrolli sarjas kontrolliti Pirita linnaosakogu aseesimehe Aat Purje väidet, et Venemaast on saanud viimase aja jooksul Eesti peamine ekspordipartner väljaspool Euroopa Liitu. Seda väitis Purje 31. augustil portaalis Uued Uudised ilmunud arvamusloos.

Statistikaameti 2022. aasta andmed näitavad, et Venemaa oli Eesti kaupade importijate nimekirjas 8. kohal. Ekspordi kogumaht oli 761 mln eurot. See tegi Venemaast Euroopa Liidu välistest riikidest suuruselt teise Eesti kaupade importija, esikohal olid Ameerika Ühendriigid, ligi 400 miljoni euro suuruse vahega.

2023. aasta jaanuarist märtsini oli Venemaa väljastpoolt Euroopa Liitu asuvate riikide seas Eestist eksportimises juba esikohal.

Maksu- ja tolliameti andmetel oli 2022. aastal Eesti ekspordi peamine sihtkoht väljaspool Euroopa Liitu Ameerika Ühendriigid. Venemaa on  siingi teisel kohal 13,4 protsendiga.

2023. aasta juulis on Venemaa 12,61%-ga juba esimene Eesti kaupade importija Euroopa Liitu mittekuuluvate riikide seas.

Ühendatud Rahvaste Organisatsiooni 2022. aasta andmete kohaselt ulatub eksport Venemaale üle 1,3 miljardi. Venemaa nende andmete kohaselt USA-st ees ja on Eesti kaupade peamine importija.

 

Allikas: Delfi