Delfi leidis taas ühe meediakanali, kes võtab “EKRE-uurijatelt” vastu kõike, mis aitaks Eestit mustata

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Sellel korral on verbaalsesse sõnnikulaotusse lisandunud Euronews.

Ilmselt käib Eesti-Euroopa suunal pidev “tigeda väikese natsi-Eesti” ettesöötmise kampaania, sest üha enam laekub uudised, kuidas järjekordne Lääne meediakanal vahendab Eesti vihakõnelejaid ja mainerikkujaid.

Delfi üllitas taas uue “mainekahju”: “Euronews küsib, kas parempopulism tõukab läände lõimunud Eesti tagasi Venemaa suunas”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Euronews teatab, et hirmu Venemaa ees, mis muutis Eesti kindlalt Euroopa Liidumeelseks ja läände vaatavaks, varjutab nüüd hirm sisserände ees, ning valijad kalduvad paremäärmusliku, rõhutatult natsionalistliku, euroskeptilise ja etnotsentristliku erakonna poole,” kirjutab Delfi.

Ehk soovitaks Delfile selliseid jutte mitte vahendada – sellest lausest nähtub, et eestlased polegi Euroopa Liidus palavast armastusest Junckeri ja euroraha vastu, vaid hirmust Venemaa ees. Aga see selleks.

Euronewsi loost selgub, et Eestis on ka EKRE-uurijad. „Etnonatsionalism on üha rohkem nende ideoloogia osa ja platvorm,” kommenteeris Tartu Ülikooli EKRE-uurija Louis Wieringa. „[Sisseränne] on suurem probleem kui venekeelsed.” Chatham House’i esindaja James Sherr aga on öelnud, et oleks viga öelda, et EKRE toetajad peavad migrandiohtu suuremaks kui Vene ohtu.

Siit tulebki “pirn” EKRE Kremli-meelsuses süüdistajatele. „Esiteks, EKRE ise on Venemaa suhtes väga vaenulik. Teiseks, tema migrantide vastane retoorika on keskendunud sama palju vene (ja ukraina) tööliste kui mitteeurooplaste vastu,” kirjutab Sherr. Ehk lepite enne kokku, kas EKRE on venevaenulik või mitte, Wieringa ja Sherr?

Sherr on välja toonud, et “üks EKRE väljapaistvamaid tegelasi viitas /…/…vene elanikkonnale kui „parasiitlikule kõntsale”. Nagu ikka, on viide suures väljaandes anonuüümne, nagu ka väide, et Helmed olevat “2013. aasta telesaates öelnud, et tahavad, et Eesti oleks „valge maa”.

Mis sunnib välisväljaandeid sorkima nii vanades asjades ja ütlustes, mida võib leida iga poliitiku sõnavõttudes? Kuid päris kindlalt on need Eestist ette söödetud.

Muidugi kordab Euronews üle selle Eestis väga levitatud jutu, et EKRE aitavat kaasa Venemaa huvile Läänt lõhestada – nagu üksühele Krossi juttudega Kremli “kasulikest idiootidest”. “EKRE-uurija” Louis Wieringa on välja mõelnud jutu, et venelased sobivat EKRE-le valge nahavärvi poolest paremini.

Lisaks on ka võimendatud jutte ajakirjanike tagakiusamisest, et nad tsenseeriksid kriitikat uue erakonna aadressil õhkkonnas. Need jutud on täpselt Kiisleri ja Lobjaka suust pärit.

Oma osa on Eesti-vastaste meeleolude levitamisel ka Eesti teadlastel: ära on nimetatud Tallinna Ülikooli Riigiteaduste Instituudi professor Leif Kalev ja Tartu Ülikooli võrdleva poliitika professor Vello Pettai.

„Kui nad olid opositsioonis, olid nad nõrk hääl,” ütles Pettai. Ja selline peaks olema võrdleva poliitika professor, kes ei märganudki, kuidas juba möödunud suvel oli EKRE teema ülikõrgel ja erakond kõigil hammaste vahel. Kui meid tollal välismaal ei märgatud, siis seda poleks ka praegu juhtunud, kui Pettaid hirmutamisjutte ei võimendaks.

Kogu selle loo puhul on üks tähtis moment – see näitab, millised “sõbrad” meil on, nagu Tartu Ülikooli “EKRE-uurija” Louis Wieringa (ehk uus Hartleb), ning omad professorid, kes mängivad kaasa “kaduva Eesti maine” mänge.

Allikas: Delfi

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused