Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Delfi otsib EKRE mustamiseks väärinfot välismaistest meediakanalitest

26.10.2020
Delfi puhul on alati karta, et haudutud muna on mädamuna.
© Uued Uudised

Viha EKRE vastu on vasakliberaalses meedias sedavõrd suur, et lisa otsitakse välismaalt – Delfile kõlbab seejuures ka info, mis tegelikkust mitteteadvate brittide jaoks võib tõena tundada, meil aga peaks iga ajakirjanik selle paikapidamatust teadma. Aga Delfi on ju samas ise seda “natsiriigi” kuvandit Eesti kohta välismaal levitanud.

Niisiis vahendab Delfi: Suurbritannia ajaleht The Independent kirjutas eile kasvavast hukkamõistust peaminister Boris Johnsoni suhtes tema juhitavate konservatiivide „õõvastava” liidu pärast neonatslike ja moslemivastaste erakondadega Euroopas.

Kogu jutu taga aga on vaid üks mees, leiboristide seast välja visatud ja konservatiivide sekka roninud Richard Balfe, kelle Delfi paneb “karmi tõde” jutlustama. Ehk siis ainult Balfes kasvab hukkamõist “õõvastavate” asjade suhtes.

Väga julge on nimetada neonatslikeks kõiki Independenti loos nimetatud erakondi, kuhu on pandud Itaalia Lega, Rootsi Demokraadid, keda Balfe olevat haakristidega näinud ja üks Bulgaaria erakond, kelle arvates olevat mošeesid liiga palju. Üks mees sildistab ja Delfi võimendab, võiks selle kohta öelda.

Eesti kohta käiv jutt aga muutub täiesti  juraks –  …sealhulgas “Eesti parteid, mis peab au sees sõjaaegset koostööd Hitleriga,” nagu kirjutab The Independent. „Eesti Konservatiivne Rahvaerakond käib iga-aastasel marsil, et mälestada Eesti Leegioni – Teise maailmasõja aegset Waffen-SS-i üksust.”

Mille alusel põhineb väide, et EKRE hoiab “au sees sõjaaegset koostööd Hitleriga”? See on kellegi subjektiivne hinnang. Lisaks peaks Delfi lahti seletama, mis marsiga on tegu, kus mälestatakse Eesti leegioni.

Ilmselt mõeldakse selle ürituse all Sinimägede lahingute mälestusüritust, kus rõhk pole mingil marsil. Üritust korraldab Eesti Vabadusvõitlejate Liit, mis pole mingi EKRE organisatsioon, selle juhtivtegelased on pigem Isamaa taustaga.

EKRE poliitikud käivad sellel üritusel, kuid ei korralda seda – ja pealegi ei häbene rahvuskonservatiivid mingil moel eesti mehi, kes sõdisid Punaarmee okupantide vastu, kuigi Saksa vormis, sest teisi võimalusi polnud. Delfi on ilmselt vastupidisel arvamusel.

The Independent toetub lisaks ka Simon Wiesenthali Keskusele, kes on tuntud natsismi nägemises ka seal, kus seda pole. Kogu loo lõpuks selgub, et vihaõhutaja lord Balfe sai lihtsalt soovituse mitte ajada lolli juttu. Delfi aga tegi kõigest sellest loo, mis pidanuks näitama, nagu oleks üks ajaleht ja kogu Briti ühiskond Eesti ja EKRE hukka mõistnud.

Mis aga puutub EKRE-sse, siis see on Eesti ainus erakond, kes toetab meie saatkonna viimist Tel Avivist Jeruusalemma ja kiitis heaks ka USA sellise sammu. Ei paista eriti natslik-juudivaenulik.

“Brittide” islamofoobia-vastase võitluse tausta kohta võiks öelda, et selle taga on sealses ühiskonnas võimu haaravad moslemid, nagu Londoni pakistanlasest linnapea Sadiq Khan, ja nende vasakliberaalidest toetajad.