Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Delfi soojendab madu oma rinnal ja tundub, et päris teadlikult

24.07.2023
Delfi näib üha enam Putini esindajana Eesti meediamaastikul.
© UU

4. juulil kirjutas kolumnist Ivan Makarov pealkirja all “MEEDIAKROONIKLA: Miks Wagneri värbamispunktid läbi helistanud Delfi upitab Eestisse põgenikuna imbunud maruputinlast?” kellestki Anne Bõkovast. Nüüd on teema ka peavoolumeedias üles võetud, aga Delfi kaitseb oma “kangelannat”.

“Anne Bõkova on Eesti avalikkusele tuntud Ukraina ajakirjaniku, pagulase ja Rus.Delfi regulaarse kolumnistina, taskuhäälingu “Estonija ukrainskoju” saatejuhina, kuid enne Eestisse tulekut töötas Anne üle kümne aasta Ukrainas Venemaa mõju suurendamise nimel,” kirjutab nüüd ka Postimees pealkirja “Eesti tuntuim sõjapõgenik tegutses Venemaa huvides” all.

Väljaanne lisab: “Bõkova (enne abiellumist Golembiovskaja) ei ole ajakirjanik, vaid poliittehnoloog. Just poliittehnoloogina, mitte ajakirjanikuna mainitakse teda kümnetes Ukraina meedia artiklites ja saadetes. Selle töö tõttu on ta kantud mitmesse Ukraina andmebaasi, sealhulgas tuntud andmebaasi “Mirotvorets”, kuhu kantakse Vene-meelsed agendid. Kõigis mainitud andmebaasides on Bõkova kohta öeldud, et ta levitas Ukraina-vastast propagandat ja tegi koostööd agressorriigi organisatsioonidega kuni täiemahulise invasiooni alguseni, ent pärast sõja algust kiirustas ta põgeniku sildi all Eestisse.”

Ivan Makarov kirjutas juuli alguses: “Täna hommikul lajatas delfistatud „Eesti naine“ lugejaid järjekordse looga, kus ei ole eesti naist ja kõik muu on ka võlts.  Et mitte kasutada enam sõna „keegi“, vaatasin värske loo all asetsevat Bõkova lugude nimekirja. Produktiivne autor! No nii: tuleb välja, et Delfi propageerib mitte üksnes „Kremli jutupunkte“ levitanud, vaid ka aktiivselt Ukraina riiki õõnestanud putinisti. Miks te teete seda, Kaja Kallase valitsus? Millega te üldse tegelete, KaPo? Kas meie eriteenistused Mirotvoretsi leheküljega ei tutvugi? See on ju nende otsene kohustus tingimustes, kui Eestisse on tulnud kümned tuhanded inimesed transiidiga läbi Venemaa.”

MEEDIAKROONIKLA: Miks Wagneri värbamispunktid läbi helistanud Delfi upitab Eestisse põgenikuna imbunud maruputinlast? Keegi Zimelzon eesti riigile: “Lasete kõik soovijad Eestisse. Punkt!” Mihheil Saakašvili näeb välja nagu reformierakondlastele kuuluva hoolduskodu elav luukere

Delfi aga jätkab endises vaimus. Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald ütles Rus.Postimehele, et väljaanne on kursis ja teadlik, mida on erinevatel veebisaitidel Bõkova kohta avaldatud.

“Kohe, kui meieni jõudsid lingid ja kuuldused Anne kohta avaldatud süüdistustest, vestlesime temaga ja kõik ta antud vastused rahuldasid nii mind kui Rus.Delfi peatoimetaja Andrei Šumakovi.”

Soonvald sõnas, et on lugenud kõik Bõkova artiklid läbi ja üheski Delfi Meedia väljaannetes ilmunud loos pole tal absoluutselt mitte ühtegi vihjet Vene-meelsele positsioonile.

“Oleme Annega pidanud mitu vestlust ta mineviku ja poliitiliste positsioonide teemal ja tema vastused rahuldasid meid täielikult,” lisas ta.

Delfi on seega siis veendunud, et Bõkova on tore ja Ukraina-sõbralik inimene, kuigi Ukrainas arvatakse teisiti ja ka kaasväljaanne Postimees näib “Annet” putinistiks pidavat.

Niidikesed Delfi juurest Putini suunas hakkavad üha nähtavamaks muutuma, selle väljaande venekeelses keskkonnas saab ennast välja elada igasugune Eesti-vaenulik element ja ka kurikuulus Prigožini saaga näib omandavat hoopis teistsuguse varjundi – mitte EKRE ei ole Wagneriga seotud, vaid sellega otseühendust pidav Delfi.

Vasakäärmuslaste valitsetavas Eestis paraku ongi nii, et trambitakse nende peal, kellele on putinimeelsuse silt meelevaldselt külge riputatud, päris venemeelsed aga tegutsevad meediaväljaannete venekeelsetes keskkondades rahumeeli ja segamatult.

Uued Uudised