Delfi tekitas oma EKRE kongressi kajastusega tüüpilise libauudise

Eesti,
©Scanpix

Portaal Delfi näitab Eesti ajakirjandust just sellisena, nagu see olla ei tohiks – seda ka ühe valitsuserakonna suurkogul toimuvat kajastades.

Kõigepealt eksib Delfi sellega, nagu pidanuks president Rüütel ise kongressil kõne – tegelikult auesimeest kohal pole ja tema kõnet vahendas aseesimees Henn Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Edasi on Delfi kontekstist välja rebinud üksikud kriitilise alatooniga laused, mis moodustavad vaid tühise osa kogu Arnold Rüütli kõnest, ja ehitanud nende peale hukkamõistva loo: “President ja EKRE auesimees Arnold Rüütel nahutas erakonda: sõnakasutus meie erakonna mõnede liikmete poolt teeb ka mind väga murelikuks.”

“President Arnold Rüütel kritiseeris ootamatult teravalt EKRE seniseid väljaütlemisi,” kirjutab Delfi. Portaal on ette võtnud katked Euroopa Liidu olulisusest ja sõnavabadusest, mis Rüütli kõnes olid EKRE-t toetavad, ning keeranud need EKRE-t kritiseerivaks.

Tegelikult esitab Arnold Rüütel pigem küsimusi: “Meie erakonda süüdistatakse sõnavabaduse piiramises?” või “Kas see on väärtuste kriis, kui me julgeme mittesoovitavaks pidada liikumist Euroopa kui föderaalriigi suunas?” ning vastab neile rahvuskonservatiivsel moel.

Presidendi positiivsest ja vaid kergelt murelikust kõnest on Delfi suutnud teha negatiivse uudise, näidates ennast taas tüüpilise sopameediana, kes sobib täiesti president Kaljulaidi “pasarahe” konteksti.

Samamoodi on ka Postimees ja teised peavooluväljaanded leidnud president Rüütli kõnest ainult negatiivseid momente, mis neile küll mingit au ei tee.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused