Delfi tekitas oma EKRE kongressi kajastusega tüüpilise libauudise

Delfi tunnistas üles, et sel pole rahvuslusega pistmist.

Portaal Delfi näitab Eesti ajakirjandust just sellisena, nagu see olla ei tohiks – seda ka ühe valitsuserakonna suurkogul toimuvat kajastades.

Kõigepealt eksib Delfi sellega, nagu pidanuks president Rüütel ise kongressil kõne – tegelikult auesimeest kohal pole ja tema kõnet vahendas aseesimees Henn Põlluaas.

Edasi on Delfi kontekstist välja rebinud üksikud kriitilise alatooniga laused, mis moodustavad vaid tühise osa kogu Arnold Rüütli kõnest, ja ehitanud nende peale hukkamõistva loo: “President ja EKRE auesimees Arnold Rüütel nahutas erakonda: sõnakasutus meie erakonna mõnede liikmete poolt teeb ka mind väga murelikuks.”

“President Arnold Rüütel kritiseeris ootamatult teravalt EKRE seniseid väljaütlemisi,” kirjutab Delfi. Portaal on ette võtnud katked Euroopa Liidu olulisusest ja sõnavabadusest, mis Rüütli kõnes olid EKRE-t toetavad, ning keeranud need EKRE-t kritiseerivaks.

Tegelikult esitab Arnold Rüütel pigem küsimusi: “Meie erakonda süüdistatakse sõnavabaduse piiramises?” või “Kas see on väärtuste kriis, kui me julgeme mittesoovitavaks pidada liikumist Euroopa kui föderaalriigi suunas?” ning vastab neile rahvuskonservatiivsel moel.

Presidendi positiivsest ja vaid kergelt murelikust kõnest on Delfi suutnud teha negatiivse uudise, näidates ennast taas tüüpilise sopameediana, kes sobib täiesti president Kaljulaidi “pasarahe” konteksti.

Samamoodi on ka Postimees ja teised peavooluväljaanded leidnud president Rüütli kõnest ainult negatiivseid momente, mis neile küll mingit au ei tee.

Kommentaarid