Delfi tulistab puusalt, esitades järjest valesid fakte – Mart Helmet ei vabastatud suursaadiku kohalt!

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Delfi oskas jälle kõik täis soristada. Pilt on illustratiivne.

Delfi on täna taas tiražeerinud Mart Helme kohta vale faktiväidet. Tsiteerime: artiklis „Mart Helmega samal ajal välisministeeriumis töötanu: rahaasjade kaasuses tuleks pigem uskuda Tarandit kui Helmet“ väidab Riho Kruuv: “Fakt on see, et Mart Helme suursaadiku kohalt vabastati ning üldjuhul seda sammu vabatahtlikult ei astuta.“

Varem on samasuguse vale faktiväite esitanud Delfis kunagine välisminister Toomas Hendrik Ilves ja seda on väitnud ka toonane kantsler Inderk Tarand. Nagu see, nii ei vasta ka mitu muud väidet tõele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegelikkuses oli Mart Helme korralise välislähetuse lõppdaatum 2. aprill 1999. Helme kirjaliku taotluse alusel pikendati seda aga 19. maini 1999, seoses vajadusega võimaldada pojal kooliaasta lõpetada Briti Rahvusvahelises koolis. Seejärel asus Helme juba varem läbitud välisministeeriumi sisekonkursi tulemusena tööle välisministeeriumi asekantslerina. Ja töötas seal märtsini 2000.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused