Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Delfist on saanud Kremli hääletoru? Martin Helme materdamiseks toodi mängu suurvene putinist

22.04.2016
vesterinen

20. aprillil avaldas Delfi Eesti kaitseväe veterani Andrei Vesterineni kirja, mille peamine sõnum oli, et Eestis elavad vene keelt kõnelevad inimesed on Eesti ühiskonna lahutamatu osa ning Martin Helmel tuleb sellega harjuda.

Tolle veterani kiri võiks jäädagi sinnapaika, kui tema öeldu poleks vaid jäämäe veepealne osa. Kodanik Vesterineni väljaütlemised sotsiaalmeedias ei jäta kahtlust, et seda, millega Helmel ja teistel eestastel harjuda tuleb, on hoopis rohkem.

Vesterineni FB-kontot sirvides saab kiiresti selgeks, et tegemist on veendunud suurvene šovinistiga, kes mahitab Ukraina sõda ja toetab Krimmi okupatsiooni. See Eesti kaitseväes teeninud veteran saadab palvekirju Putinile ja unistab Vene kodakondsusest.

Vesterineni nägemust tuleviku Eestist võib näha tema katsetustest maalikunstivallas, kus žirinovskilikust vaimust lähtuvalt on eestlastele reservaadiks jäetud osa Pärnumaast ja saared. Ülejäänud riik kuulub venelastele. Vesterinen kirjutab maali selgituseks, et vene keel peab saama teiseks Eesti riigikeeleks. (Vaata Vesterineni FB-postitust SIIT!)

Võimalus, et Delfi toimetaja polnud Vesterineni ideoloogilise palega kursis, on internetiajastul olematu. Ka pugemine selle taha, et Delfi soosib “sõnavabadust ja debatti”, pole veenev, arvestades, kui palju jäetakse avaldamata peavoolule ideoloogiliselt mittesobivaid artikleid.

Pigem näitas Vesterineni teksti avaldamine seda, milline ideoloogia on muutumas meie meedia peavoolu osaks. Herman Simmid ei tegutse ainult riigistruktuurides…

(Fotol Andrei Vesterini nägemus Eesti tulevikust. Allikas: Vesterini FB-konto)