Diginomaadi viisa, mis lubaks käia Eestis lihtsalt arvutitööd tegemas — selline idee saab ainult kosmopoliitidest sotsidelt tulla!

Eesti,
©AFP/Scanpix
Eesti ootab diginomaade.

E-riigi sildi all on Eestis asutud ellu viima järjekordset rumalust, mis laias laastus tähendab ainult ühe immigratsiooniukse juurdetegemist.

Eriti kõnekas on fakt, et see algatus tuleb sotside kontrolli all olevast ministeeriumist. Siseministeerium saadab nimelt kooskõlastusele välismaalaste seaduse eelnõu, millega soovib muuta välismaalaste Eestis töötamise reeglid paindlikumaks ja luua uue viisa liigi – diginomaadi viisa. See võimaldaks Eestis viisa alusel töötada inimestel, kelle töö on veebipõhine ega sõltu sellest, kus nad parasjagu asuvad, teatas siseministeeriumi pressiesindaja esmaspäeval BNS-ile. Pange tähele — “töö ei sõltu sellest, kus nad viibivad” – seega kutsub Eesti sisse lihtsalt “juhukülalisi”, pakkudes neile eriteenust!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Diginomaad võib olla näiteks inimene, kes töötab Eestis olles Ameerika Ühendriikide ettevõtte heaks programmeerijana. Kuna tal läheb oma töö jaoks vaja vaid arvutit ja internetiühendust, ei ole tähtis, mis riigis ta töötamise ajal viibib,” rääkis kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna nõunik Killu Vantsi BNS-ile. Praegune töörände regulatsioon diginomaadidega ei arvestavat, kuna Eestisse tööle tulemiseks peab neil olema Eesti tööandja. Seetõttu tulevat diginomaadid tihti Eestisse turistiviisaga, kuigi soovivad siin kaugtööd teha.

Laias laastus tähendab see seda, et inimene saab õiguse Eestisse tulla ainult selleks, et töötada siin arvutiga, ilma et tal oleks üldse reaalselt Eestis viibida vaja – sama asja võiks ta teha ka Ahvenamaal või Fääri saartel viibides. Seda põhjendatakse aga eriti veidral viisil — selline “juhukülaline” tarbivat siinseid kaupu ja teenuseid ning loovat kontakte. Eriti imelik on väide, et need inimesed ei saavat seda kõike turismiviisaga ära teha, vaid vajavat selleks veel eraldi viisat.

„Diginomaadid on liikuva eluviisiga inimesed, kes enamasti tegutsevad IT-sektoris, finantsvaldkonnas või turunduses. Nad toovad riigile lisaväärtust, tarbides siinseid kaupu ja teenuseid ning avaldavad oma teadmiste ja ärikontaktidega positiivset mõju kohalikule ettevõtlusele. Seejuures võimaldab korrektse viibimisaluse valimine neil panustada Eesti majandusse läbi maksude,“ lisas Vantsi. Huvitav, mis makse maksab siin arvutiga töötav välismaalane, kui ta kujundab Tallinna hotellitoas töötades Singapuri firmale veebilehte?

Lisaks kavatsetakse väidetavalt lahendada praktikas kerkinud kitsaskohti ja muuta välismaalaste Eestis töötamise reeglid paindlikumaks. Muudatused võimaldaksid välismaalastel töötada lühiajaliselt mitme tööandja juures samaaegselt ning vahetada tööandjat ilma uut elamisluba taotlemata.

Mis on sellel kõigel pistmist Eestis kohalviibimisega? Kui kaugtööd tehakse arvutiga, siis saab praktiliselt kõik asjad ju mistahes maailma punktist infotehnoloogiliselt korda ajada!

Rahvastikuregistri seaduses kavandatav muudatus teeks võimalikuks elukoha registreerimise ka nendele välismaalastele, kes viibivad siin ajutiselt, kuid vähemalt kuus kuud, mis on aeg mille jooksul neist saavad üldjuhul maksuresidendid. See võimaldaks neile ligipääsu rohkematele avalikele teenustele, väidab siseministeerium.

Tegelikult tundub kogu asja taga olevat soov muuta Eesti lihtsalt läbisõiduhooviks! Tegelikult oleme me niigi hädas eestlaste osatähtsuse katastroofilise vähenemisega, siseministeerium aga tahab ka lihtsatel maailmaränduritel siia ankrusse heitmise võimalikuks muuta!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused