Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Dressides Riigikogu saalis õilmitsevad Reformierakonna poliitikud näitavad oma suhtumist riiki ja rahvasse

18.11.2022
Jürgen Ligi

Reformierakond tallab jätkuvalt paljuräägitud parlamendikultuuri jalge alla, ehedaks näiteks on tipporavate riigi esindussaali sobimatu riietumisstiil.

Eilsel Riigikogu istungil istus Jürgen Ligi saalis dressipluusis, tema parteikaaslane Valdo Randpere ronis dressides ja T-särgis lausa pulti.

Ja meediat või erakonnakaaslasi see ei häiri. Mitte keegi ei kirjuta allakäinud Reformierakonnaveel rohkem allakäinud poliitikutest.

Mittetulundusühingu SAPTK juht Varro Vooglaid juhtis sellele tähelepanu ka oma sotsiaalmeedia postituses: „Juhtusin nägema Riigikogu istungi ülekannet ja jäin mõtlema, et rahvasaadikute osalemine istungil sõna otseses mõttes dressipluusis räägib meie poliitilise kultuuri kohta päris palju. See näitab muu hulgas seda, et ei ole austust kolleegide vastu, ei ole austust parlamendi vastu ja lõpuks ei ole austust ka Eesti Vabariigi vastu. Ei üht, teist ega kolmandat ei peeta selle vääriliseks, et end viisakalt riidessegi panna.“

EKRE liige Eeva Helme kommenteeris seda sõnadega, et tegelikult puudub neil poliitikutel ju elementaarne viisakus, eriti kui arvestada asjaolu, millist vaeva nägi Reformierakonna esimees neli aastat järjest Riigikogu eetikakoodeksi koostades.

Ta viitab, et paljudel rahvaesindajatel puudub kohatu riietuse kõrval ka muu enesedistsipliin – küll paugutab üks saadik rakette, teine näitab keskmist sõrme, veebiistungitel tossatakse e-sigaretti; minister paneb keset infotundi huuletubaka põske, teine minister asub peale umbusaldamist seal samas saalis pirukat nosima ja kolmas minister loeb loožis demonstratiivselt raamatut.

Üks saadik ei suutnud kaugtööl isegi pükse jalga saada. Tõsi, nüüd olid tal need siiski jalas.

„Aga see ei häiri, see kõik on ju nii inimlik,“ ironiseerib Eeva Helme, „saalis rikub hoopiski korda üks lurjus – Liia Hänni antud nimetus -, kes küsib kõrgema riigisaladuse loa saanud saadiku tehtud [pedofiilsete] fotode kohta moraalset hinnangut.“

Parlamendisaadikute riietusele on tähelepanu pööranud ka Riigikogu liige Anti Poolamets, keda häiris näiteks keskerakondlane Mihhail Stalnuhhini, kes tuli Riigikogu sügishooaja pidulikul (sic!) avaistungil kõnepulti T-särgis ja kapuutsiga dressis. Ja mitte ainult, tema särgil ilutses kommunistliku revolutsionääri Che Guevara portree viisnurk otsa ees.

Näib, et eelmine president Kersti Kaljulaid näitas oma pusaga nakkavat eeskuju.