Edgar Savisaar on korruptsioonikahtlusega vahistatud

Rubriik Eesti On
- Updated
Edgar Savisaar
Edgar Savisaar

Korruptsioonikahtluse alla langenud Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimees Edgar Savisaar on teisipäeval kinni peetud. Tema suhtes viiakse läbi menetlustoiminguid, vahendas BNS Riigiprokuratuuri teadet.

Teisipäeva hommikul esitas kaitsepolitsei Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele kahtlustuse korduvas altkäemaksu võtmises.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kahtlustuse järgi võttis Edgar Savisaar 2014. ja 2015. aastal korduvalt altkäemaksu varade ja soodustustena nii enda kui ka kolmanda isiku kasuks kokku mõnesaja tuhande euro väärtuses.

Teisipäeval esitati kahtlustus ka mitmele inimesele, keda kahtlustatakse altkäemaksu võtmisele kaasaaitamises, andmises ja vahendamises. Kõik kahtlustatavad on Eesti kodanikud. Esialgsetel andmetel on kinni peetud ehituskontserni Rand & Tuulberg suuromanik Aivar Tuulberg.

Alates teisipäeva hommikust teostavad kaitsepolitsei ametnikud menetlustoiminguid mitmes kohas ning mitme inimese suhtes. Kriminaalmenetlust juhib riigiprokuratuur.

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni juhi Martin Helme hinnangul kiirendab Edgar Savisaarele teisipäeval esitatud korruptsioonikahtlustus Keskerakonna muutumist.

“Eestis on korruptsioon nii riigi kui omavalitsuste tasandil ju tegelikult teada,” ütles Helme BNS-ile. “Nii nagu Tallinna Sadama uurimise puhul, nii ka selles juhtumis on meie siiras soov see, et õiguskaitseorganid teeksid oma tööd põhjalikult ja sõltumatult, et ei toimuks mingit kinnimätsimist,” lisas ta.

“Alates sellest, kui Savisaar jäi haigeks, on Keskerakond olnud teatud mõttes üleminekufaasis. Ma arvan, et see [kahtlustus] on katalüsaator, mis kiirendab protsessi Keskerakonna enda sees, mis kindlasti muudab tundmatuseni Eesti poliitilist maastikku pikas perspektiivis,” sõnas Helme. “Mitte võib-olla nädalate või isegi kuudega, aga järgmise kahe valimisega seoses kindlasti,” arvas ta.

Seoses Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele korruptsioonikahtlustuse esitamisega täidab ajutiselt pealinna meeri kohuseid vastavalt linnapea asendamise korrale vanim linnavalitsuse liige abilinnapea Merike Martinson.

UU/BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused