Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eenok Haamer Mustvee kirikus: parandagem meelt, kui tahame rahvusena alles jääda

-
18.07.2023
Rist ja sinimustvalge
© UU

„Teie, kes oskate palvetada palvetage ja teie, kes ei oska palvetada, palvetage ka, et eesti rahvas meelt parandaks,“ jutlustas vaimulik Eenok Haamer äsja Mustvee kirikus.

Haamer: „Meeleparandus tähendab meelemuutust. Kui Karl Reits käis mööda Eestimaad ja kuulutas meeleparandust, siis inimesed naersid ja pidasid teda narriks. Kuid 1939.a. oktoobris marssisid võõrväed sisse ja tegelikult siis algaski okupatsioon. Kes nüüd arvab, et laulsime end vabaks ja ei näe vabaks saamise taga Jumala imet, see on naiivne. Aga praegune olukord, kus valitsejate tasandil on juubeldatud, et nüüd oleme samasugused kui teised suured riigid, näitab kui sügav on alaväärsuskompleks paljude meie juhtide hinges. Nad ei mõtle meie rahva tuleviku peale, vaid tahavad olla ainult teiste nägu. Kuid meie rahvas on alati olnud oma nägu ja saab olemas olla ainult siis, kui on valmis olema oma nägu. Aga selle eksistentsi saab anda talle ainult tema Jumal, keda meie oleme kunagi ristirahvana tunnistanud ja kelle järele käinud.

Palvetage siis, ja hoolega, olles valmis ka oma meelt parandama. Kaotada pole midagi, ainult võita, kui Jumal meid alles jätab. Tema tahab meid alles jätta, aga palvetades tunnistame, et ka meie tahame alles jääda.“