Eeskujuks terviseminister Tanel Kiigele – Kasahstani kaitseminister võttis oma lao pärast vastutuse

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Tanel Kiik liikus Keski toiduahelas järgmisele “levelile”.

On kurb, kui endise Nõukogude Liidu baasil tekkinud Kasahstani Vabariigi kaitseminister tunnetab vastutust, samas kui demokraatliku lääneriigi Eesti terviseminister pühib kõigest oma haldusalal toimuvast negatiivsest käed puhtaks.

Alljärgnevalt eeskuju Eesti töö- ja terviseminister Tanel Kiigele, peaminister Kaja Kallasele ja veel mitmetele ministritele.

Kasahstani kaitseminister Nurlan Jermekbajev kavatseb Lõuna-Kasahstanis toimunud õnnetuse tõttu, kus plahvatas sõjaväeladu, tagasi astuda, vahendab BNS.

“Olen enda jaoks otsuse langetanud, astun tagasi, palun end erru saata. Otsuse langetab riigipea,” ütles  Jermekbajev ajakirjanikele.

Ministri sõnul, langetas ta otsuse kohe, kui kuulis vahejuhtumist Žambõli oblastis. “Praegu on minu peaülesanne kõrvaldada selle vahejuhtumi tagajärjed,” märkis ta.

Kaitseministeeriumi pressiteenistusest öeldi: “Minister muretseb praegu likvideerimise tagajärgede pärast, tema jaoks on tähtis kõrvaldada tagajärjed.”

“Seejärel on ta valmis tagasi astuma,” öeldi kaitseametkonnast.

Kasahstanis sai esialgsetel andmetel plahvatuses surma üheksa inimest. Pole teada, kui paljudele sai Eestis saatuslikuks PortoRollo valitsus käpardlik tegutsemine koroona vastu võitlemises.

Kasahstani kaitseministril on autunne. Meie töö- ja terviseministril pole. Või siis ei pea ta kolmemiljonilist riknemist külmlaos võrdseks plahvatusega sõjaväelaos.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused