Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eesti 200 poliitik Margus Tsahkna ühendas Ukraina sõja ja ministrikoha tulusaks äriks 

02.08.2023
Välisminister Tsahkna on mures oma koha pärast, sest temasugune “kahe pere koer” ei pruugi järgmisesse valitsusse enam pääseda.
© UU

Valetajate valitsusest imbuvad nähtavale üha uskumatumad skeemid, kusjuures asjaosalised ise kinnitavad, et nemad huvide konflikte ei nägevat.

Välisminister Margus Tsahkna ei näe huvide konflikti asjaolus, et tema endine tööandja ja praegune äripartner välihaiglate tootja Semetron on teeninud Eesti ja välisriikide diplomaatilistest tehingutest miljoneid eurosid, kirjutab Eesti Ekspress.

Kaitsesektoris “oma” Tsahkna oli varem kaitsetööstusfirma Semetron ekspordijuht, kes pidi hankima ettevõttele Eestist ja välisriikidest lepinguid. Kuigi ta on nüüd juba kevadest saadik uuesti minister, on Tsahkna on endiselt Semetroni välihaiglate äriga seotud MM Hospital OÜ osanik.

Tsahkna ministriks olles toimusid välihaiglate tehingud Islandi välisministeeriumiga ja selle tulemusel tegi riik Semetronilt järjekordsed tellimused. Eesti välisministri osalusega MM Hospital on teeninud Tsahkna ministriks olemise perioodil 4,3 miljonit eurot tulu.

Välisriigid on läbi diplomaatiliste tehingute maksnud Eestile kokku 28,3 miljonit eurot, et anda Ukrainale konteiner-välihaiglad, mille on ehitanud eranditult Semetron, vahendab ERR.

Ka asjast eemal olijal on raske selles huvide konflikti mitte näha. Kui mõnes vallas saab vallaametniku osalusega firma mingi valla hanke, võetakse asi ruttu üles, riiklikul tasemel aga jätkuvad asjad JOKK või mingis muus süsteemis.

Eesti 200 lubas võimule pääsedes uusi tuuli, aga nende juurest tuleb endiselt läppunud õhku, sest poliitprojekti on koondunud tohutu hulk “endisi”, kellel on toiduahelates “käpp sees”.

Ka Eesti 200 liige Johanna-Maria Lehtme ajas Ukraina sõja raamistikus ülikahtlaseid tegemisi, jäädes nii ilma parlamendikohast. Tsahkna on “vana kala”, teda nii naljalt lihapottide juurest ei liiguta.

Uued Uudised